« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilgili sabaha kadar düşündü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
‘Türkiye’ye sportif başarılar dışında da onurlu davranışı öğretmeliyiz’ diyen Bilgili, görevi bırakma kararını, ‘İkna etmesinler’ diye yönetimle paylaşmadı.

Başkan doğru yaptı

Başkan Serdar Bilgili istifa kararını aldıktan sonra, sabaha kadar tek başına kararını gözden geçirdi. Bilgili, yönetim kurulundaki arkadaşlarına bu kararından, ‘İkna için çaba göstermesinler’ düşüncesiyle söz etmedi. Bilgili’nin dün sabah sürpriz bir basın toplantısı düzenleyeceğini öğrenen arkadaşları Başkanı kararından vazgeçirmek için uğraştılar. Ancak Bilgili geri adım atmadı. Bunun üzerine tüm üyeler kararın arkasında durdular ve ‘Etik olarak Bilgili’nin doğru davrandığını’ açıkladı.

Duygusal toplantı

Dünkü yönetim kurulu toplantısında da duygusal anlar yaşandı. Yönetim kurulu üyeleri, Bilgili ile yaşadıkları anıları dile getirdiler. Hem Başkan, hem de diğer tüm üyeler anıları dile getirirken gözyaşı döktüler. Bilgili arkadaşlarına, ‘100- 200 kişi küfür etti diyorlar. Rakam önemli değil. Yediğiniz küfürü ilkinde önemsemezseniz, artık devamlı küfür yemeye başlarsınız. İlkinde tepki gösterdiniz gösterdiniz, eğer tepkinizi ortaya koymazsanız devamlı küfür yersiniz, haysiyetiniz gider’ dedi.

Beşiktaş için çalışın

‘Türkiye’ye sportif başarıların dışında da önemli davranışların olduğunu öğretmeliyiz’ diyen Bilgili, ‘Localardan, kombine bilet alanlardan, VIP’ten küfürler geldi. Bunlar cahil insanlar değil. Ama küfür etmeyen, sessiz kalan insanları da düşünün. Onlar da sessiz kalarak bu küfürü onayladılar’ diye konuştu. Başkan, yönetim kurulu arkadaşlarından, teklif gelmesi halinde yeni yönetim kurulunda görev almalarını ve Beşiktaş için çalışmalarını rica etti.

Farklı bir başkandı

Serdar Bilgili görev aldığı günden bu yana hep, ‘Farklı bir başkan’ portresi çizdi. İşti Bilgili farkı:

NOUMA’YI GÖNDERDİ:

Fenerbahçe maçından sonra elini şortuna sokan Pascal Nouma’nın sözleşmesini, ‘Geleneklerimize aykırı davrandı’ diyerek hemen feshetti.

G.SARAY’A ÖZÜR:

İnönü Stadı’nda oynanan G.Saray maçı sonrası, tribünden gelen küfürler için Fatih Terim’den ve Başkan Özhan Canaydın’dan özür diledi.

KULÜBELERİ KALDIRDI:

İnönü Stadı’ndaki yedek kulübelerinde taraftarın tacizine uğrayan ve bundan yakınan rakiplerinin isteğini yerine getirdi, kulübeleri eski yerine aldı.

37 yaşında başkan oldu 100. yılda şampiyon yaptı

1963
yılında İstanbul’da doğan Bilgili, Robert Koleji ve Redlands Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İngilizce ve Almanca biliyor. 1992 yılında Beşiktaş yönetimine girdi, Başkan Süleyman Seba’ya 6 yıl genel sekreterlik yaptı. 2000 yılında başkan seçildi. Başarıları: 100. yılda lig şampiyonluğu, UEFA Kupası’nda çeyrek final, Atatürk Kupası şampiyonluğu, 1956-57 ve 1957-58 sezonlarındaki federasyon kupalarının lig şampiyonluğu olarak tescil edilmesi.

Sinan Engin de görevi bırakıyor

KULÜBE yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre menajer Sinan Engin de görevinden istifa ediyor. Engin’in bugün saat 12.00’de kararını açıklacağı öğrenildi. Sinan Engin, yönetim kurulu toplantısının çıkışında yaşanan gelişmelerle ilgili basın mensuplarının sorularına cevap vermezken sadece, ‘Hayırlısı olsun’ demekle yetindi.

Küçük kızıma ne söylerdim

Başkan Bilgili’yi, ‘istifa kararı’nın eşiğine getiren en büyük neden 5 yaşındaki küçük kızı Lal’di. Bilgili, yakın çevresindekilere kızına dahi küfür edildiğini belirterek, ‘Bu küfürler karşısında kızıma haysiyetsiz bir baba imajı veremem. Kızım ailem çok önemli bunu kimse yapamaz’ diyerek dert yandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler