Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilgili’den ezeli rakiplerine yaylım ateşi

"Biz Beşiktaş’ız. Haksız çıkarlar uğruna bazı masa altı oyunlarına kesinlikle itibar etmeyiz. Hakemlerden düdüğünü asmasını ya da ligin devamı için devletten garanti istemeyiz. Herkes sadece kendi işini yapsın. İlahi adalet eninde sonunda tecelli edecektir.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Başkanı Serdar Bilgili’den ezeli rakiplerine yaylım ateşi... Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği geleneksel Yılın Sporcusu ödüllerinin dağıtım töreninde konuşan Bilgili, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın’a sert eleştiriler yöneltti. Törende ‘Yılın Spor Adamı’ ödülünü aldıktan sonra bir konuşma yapan Serdar Bilgili, Aziz Yıldırım ve Galatasaraylı yöneticilerin de dinlediği konuşmasında şunları söyledi: ‘Sezon sonuna yaklaşırken Süper Lig’deki şampiyonluk yarışının sportmenlik, centilmenlik ve etik değerle heyecanını koruması en büyük arzumuzdu. Bizler bugüne kadar bu değerlerden taviz vermeksizin seviyeli çizgimizi hep koruduk.

Bazı kişi ve kurumların hem basın açıklamalarıyla hem de gösterdiği davranış biçimleriyle bizleri çekmek istediği noktaların hep uzağında durduk. Durmaya da devam edeceğiz.

Çünkü biz Beşiktaş’ız. Bizim için namus, şeref ve adalet her şeyin önünde gelir. Haksız çıkarlar uğruna kişi ve kurumları karalamak, bazı masa altı oyunlarına itibar etmek, rakiplerimizi ve futbolun emekçilerini belden aşağı vurmak bizlerin hep uzağında olmuştur.

Belden aşağı vurmayız

Beşiktaş, 100 yıllık onurlu mazisiyle, büyük camiasıyla ve eşi bulunmaz taraftar kitlesiyle örnek bir kulüptür. Ne demek istediğimizi anlayamayanlar pazar günkü Gençlerbirliği maçının saygı duruşu seromonisine bir baksınlar.

Burada birilerini hedef almak amacıyla bunları söylemiyorum. Ligin ikinci yarısından bu yana yardımcı hakem hatalarıyla kaybettiğimiz 15 puanın da analizini yapmak istemiyorum. Ya da rakiplerimizin kazandığı haksız puanlar yüzünden birilerini de karalamayı düşünmüyorum. Hatta son maçımızda iki net penaltımızı vermeyen hakem kardeşimizden düdüğünü duvara asmasını talep etmeyeceğim. Onu tehdit de etmeyeceğim. Başka kulüplere sahip çıkmak gibi bir niyetim ise hiç yok.

Devlet garantisi istemiyorum

Ligin devamı için devlet garantisi de talep etmiyorum.
Benim Türk futbolu için bir talebim var. Türkiye’de futbolu oluşturan birimler, kurumlar ve bireyler sadece kendi işlerini yapsınlar. Dürüst ve iyi yapsınlar. İlahi adaletin eninde sonunda tecelli edeceğine gönülden inanıyorum.’

Yıldırım: Bedeli ağır olacak

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Serdar Bilgili’nin bu konuşmasından sonra yanındakilere, ‘Bunun bedeli ağır olacak’ dediği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz