KOCAELİ HABERLERİ

Bilgievleri Döneme Yeniliklerle Başlıyor

IHA
18 Ekim 2015 - 10:11Son Güncelleme : 18 Ekim 2015 - 10:12

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİEVLERİ YENİ ÖĞRETİM YILINA YENİLİKLER İLE BAŞLADI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri birçok yenilikle eğitim öğretim dönemine başladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri yeni eğitim öğretim dönemine yepyeni projelerle başlıyor. Bilgievleri’nde öğrencilere yönelik ders destek programının yanı sıra eğitici ve eğlenceli sosyal ve kültürel faaliyetler yeni dönemde de devam ediyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik hizmetlerinin yanı sıra geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Değerler Eğitimi kapsamında anne okulu projesi ile öğrenci velilerine de hizmet vermeye devam edecek.
Yeni dönemde öğrencilerin okulda gördükleri İngilizce eğitimlerine destek olması amacı ile Bilgievleri’nde Uygulamalı İngilizce Kulübü açılıyor. Bu kulüpler, 4, 5 ve 6. sınıf öğrencileri arasından seçilerek 10’ar kişilik öğrenci gruplarından oluşacak. Uygulamalı İngilizce Kulübü’ndeki öğrenciler, Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim görmekte olan uluslararası öğrencilerden uygulamalı olarak İngilizce eğitimi alacak. Öğrencilerin yaşa, hisset ve öğren sloganından yola çıkarak, İngilizce’yi yaşayarak ve hissederek öğrenmesi hedefleniyor.
Bilgievleri’ndeki yeni dönem yeniliklerinden birisi de Yazarlık Kulübü. Bu kulüp ile öğrencilere okumayı sevdirmek ve beraberinde yazmaya hevesi ve yeteneği olan çocukların bu yeteneklerini olumlu yönde geliştirmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor. Bu kulüpteki katılımcı çocuklar roman, öykü, masal, drama, şiir arasındaki farkları ayırt edebilecek düzeye gelecek. Ayrıca kurgulama ve betimleme çeşitlerinden öykü ve roman anlatım tekniklerine, imla kurallarından noktalama işaretlerine kadar her ince detayı öğrenecekler. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler iyi bir yazar olma yolunda ilk adımlarını atmış olacak. Çocuk kitabı yazarı Hilal Acar’ın yönetiminde yapılacak olan Yazarlık Kulübü, Bilgievleri’ne kayıtlı olan 4 ve 5. sınıf öğrencilerinden seçilecek 20’şer kişilik sınıflardan oluşacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Bilgievleri Döneme Yeniliklerle Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilgievleri Döneme Yeniliklerle Başlıyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
19 Ağustos 2017, Cumartesi
 • İmsak
  04:15
 • Guneş
  06:07
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  17:03
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:39
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı