Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Bilgi teknolojilerini robotla öğrenecekler

  DHA
  26.08.2014 - 14:41 | Son Güncelleme: 26.08.2014 - 14:49

  Pamukkale Üniversitesi’nin ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği Bilgi Teknolojileri Kampı başladı. 85 öğrencinin katıldığı kampın ilk gününde robot gösterisi büyük ilgi gördü.

  Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda yapılan açılışa Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Selahittin Özçelik, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Erdem, projede görev alan öğretim elemanları ile öğrenciler katıldı.
  Proje Koordinatörü Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Fatma Taşkın Ekici, amaçlarının bilim ve teknolojiyle bütünleşik bir gelecek için yarının gençlerine teknoloji ile ilgili özgüven kazandırmak, teknolojiyi bilimle bağdaştırmak, çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak olduğunu söyledi. Kampa katılan çocuklara teknolojiyi etkili ve doğru kullanma konusunda bilgiler verileceğini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, “Akademisyenler tarafından bilimsel alanda teknolojinin önemi, nasıl faydalanıldığı anlatılacak ve uygulamalı olarak yapılacak. Bizim çocukluğumuzda hayal ettiklerimizi sizler gerçekleştiriyorsunuz” dedi.
  Kampın açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Teknokul Robot ve Bilim Akademisi’nin robot gösterisi gerçekleşti. Robotun gösterisi kampa katılan 85 ortaokul öğrencisinin yoğun ilgisini çekti. Beş gün sürecek kampta öğrencilere robotik atölyesi, bilim uygulamaları, resim ve sanat etkinlikleri, oyun tasarımı ve geliştirme, bilgisayar programlama eğitimleri verileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı