ANKARA HABERLERİ

Bilgi Evlerine Kayıtlar Başladı

IHA
26.08.2015 - 10:44Son Güncelleme :

MAMAK BELEDİYESİNİN BİLGİ EVLERİNDE 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARI BAŞLADI.

IHA

Mamak Belediyesinin bilgi evlerinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıtları başladı.
Mamak Belediyesinin örnek eğitim projesi olarak hayata geçirdiği ve 13 ayrı mahallede faaliyet gösteren bilgi evlerinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıtları başladı. Her yıl yaklaşık beş bin öğrencinin ücretsiz bir şekilde eğitim gördüğü bilgi evlerinde kayıtlar 11 Eylül’e kadar devam edecek.
Bilgi evleri ile öğrencileri daha donanımlı hale getirmek istediklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Eğitimde her geçen yıl başarı seviyemizi yükseltiyoruz. Ailelerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını bize emanet edebilirler” dedi.
Öğrencilerden kayıt sırasında kayıt formu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve vesikalık iki fotoğraf isteniyor.
HEM ÖĞRETİYOR HEM EĞLENDİRİYOR
Mamak Belediyesi bilgi evlerinde öğrenciler okula yardımcı etüt dersleri alırken, kültürel etkinliklerle de bireysel ve sosyal gelişimler kazanıyor. Alanında uzman kadrosuyla hizmet veren bilgi evleri Mamak’ın en ücra noktalarına kadar eğitim hizmeti götürüyor. Sayısal ve sözel etüt olmak üzere fen bilgisi, ingilizce, matematik, sosyal bilgiler ve Türkçe gibi temel derslerin verildiği bilgi evlerinde sosyal ve kültürel programlarla, kültür gezileri düzenleniyor. Mamaklı öğrenciler okulda gördükleri derslerde eksik kaldıkları, takıldıkları noktalarda bilgi evi öğretmenlerinden bire bir eğitim desteği alabiliyor. Haftanın altı günü hizmet veren bilgi evleri Mamaklı çocukları eğitimde bir adım öne taşıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bilgi Evlerine Kayıtlar Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilgi Evlerine Kayıtlar Başladı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı