KOCAELİ HABERLERİ

Bilgi Evi Öğrencileri Deprem Konusunda Eğitim Aldı

IHA
16.08.2015 - 10:39 Son Güncelleme :

BİLGİ EVİ ÖĞRENCİLERİ DEPREM KONUSUNDA EĞİTİM ALDI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1999 Marmara Depremi’nin yıldönümünde çocuklara olası bir deprem anında yapılması gerekenleri anlattı.
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde büyük yaralar alan Kocaeli, 16 yılda deprem bilinci oluşması ve depremle ilgili önlemlerin alınması noktasında büyük yol kat etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi depremlerde oluşan koşulları vatandaşlara yaşatıp deprem anında nasıl davranılması gerektiğini öğretmek amacı ile hayata geçirdiği Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde uzman personeller tarafından bilgilendirme çalışmaları yürütüyor. Merkezde ayrıca 3 boyutlu deprem simülatörü eşliğinde pratik eğitim sunuluyor. Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde 2015 yılı içerisinde 4 bin kişi deprem eğitimi aldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak SEKAPARK Kültür Alanı’nda hizmet veren Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde, Fatih Sultan Mehmet Bilgi Evi öğrencileri deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrası neler yapacakları konusunda eğitim aldı. Simülasyon Merkezi’nde depremi tüm gerçekçiliği ile yaşayan Bilgi Evi öğrencileri, olası bir deprem felaketinde karşılaşılması muhtemel durumları 3 boyutlu deprem simülatöründe depremi yaşayarak öğrendi.
Deprem kuşağı bir şehirde yaşama bilinciyle depremle nasıl yaşanabileceği noktasında bilgiler alan Fatih Sultan Mehmet Bilgi Evi Öğrencileri, deprem simülatörüyle depremi yaşayarak öğrendi. Deprem tahliye planı çerçevesinde tahliye tatbikatı da yapan öğrenciler eğitimin sonunda, ilk yardım çantası, depremle ilgili broşür ve kitapçığın kendilerine hediye edilmesinin ardından Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nden deprem bilinci oluşmuş bir şekilde ayrıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Bilgi Evi Öğrencileri Deprem Konusunda Eğitim Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilgi Evi Öğrencileri Deprem Konusunda Eğitim Aldı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı