ANKARA HABERLERİ

Bilgi Erişim Merkezi'nde yeni dönem kayıtları

DHA
11.09.2017 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi'nin Cinnah Caddesi'nde bulunan ve yaşlılar ile gençlerin teknoloji, internet ve dil kurslarından yararlandığı Bilgi Erişim Merkezi'nde kayıtlar devam ediyor. Merkez'de eğitime, Ekim ayının ilk haftası başlanacak. 
Gençlerin de yararlandığı merkeze, “öğrenmenin yaşı yokö diyen, aralarında çok sayıda emeklinin de bulunduğu, keşfetmeye, eğitime her zaman açık, 60 yaş üstündeki kişiler ilgi gösteriyor.
Çankaya Cinnah Caddesi Kırkpınar Sokağı'nın girişinde bulunan alt geçitte hizmet veren ve 30 kişilik iki sınıftan oluşan Bilgi Erişim Merkezi'nde, her öğrenciye bir bilgisayar düşüyor. 3 aylık dönemler halinde verilen derslere üyeler, haftada 2 gün 2'şer saat katılıyor. Merkezde, “teknoloji, temel bilgisayar, word, photoshop, facebook-twitter, photo story, power point-excel, Fransızca ve İngilizceö branşlarında eğitim yapılıyor. 
Yaşlılar ve Gençler Bilgi Erişim Merkezi'nde, derslerin yanı sıra çok çeşitli geziler de düzenleniyor. Her ay periyodik olarak 2 kez Devlet Tiyatrolarına da giden üyeler, sinema günlerinin yanı sıra önemli gün ve haftalarda düzenlenen seminerlere katılıyor. Merkez bünyesinde, kent içinde ve dışında tarihi ve turistik yerler ile müze, kurum, park ve buna benzer birçok  yere de geziler gerçekleştiriliyor. 
Merkeze, 408 ve 413 numaralı EGO otobüsleriyle ulaşılabiliyor. Kimlik fotokopisi ve 2 fotoğrafla üye kaydı yapılan Merkez hakkında ayrıntılı bilgi, “440 52 18ö No'lu telefonlardan alınabiliyor.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:
  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  07 Kasım 2017, Salı
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı