Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Biletsiz seyirci var mıydı?

  Hürriyet Haber
  23 Eylül 2013 - 12:42Son Güncelleme : 23 Eylül 2013 - 13:13

  Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki olaylı derbinin ardından sular durulmuyor. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, stada biletsiz seyircinin girmediğini söylerken Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da kaçak taraftar girişinin yaşandığını belirtti.

  MEHMET BAYKAN: BİLETSİZ GİREN BİR KİTLE VAR

  Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, derbi maçta yaşanan olaylar hakkında dün akşam Lig TV'deki Maraton programına telefon ile bağlanarak bilanço hakkında bilgi verdi.

  Baykan şunları söyledi:
  "Beşiktaş - Galatasaray arasındaki maçta stada kaçak taraftar girişi yapılmış. Biletsiz giren bir kitle var, 3 kapı kırık, 8 bilet okuyucusu devre dışı kalmış durumda. Olimpiyat Stadı'nda bilet okuyucusu olan turnikelerin kabloları kesilmiş. Olimpiyat Stadı'nın içinde 20 kamera var, emniyet ne olup bittiğini izleyecek."

  EMNİYET MÜDÜRÜ: BİLETSİZ HİÇ KİMSE GİRMEDİ

  İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşananlara ilgili yaptığı değerlendirmede biletsiz giriş yapıldığı iddialarının da doğru olmadığını söyledi. Çapkın, “Biletsiz hiç kimse girmedi. Sadece turnikelerde bozulma olduğu için biletler yırtılarak girildi. Şu anda 67 gözaltı var. Devam edecek. Olaylara karışanlara yönelik devam edecek.” şeklinde konuştu.

  Gaz sıkıldığı iddialarını da yalanlayan Çapkın, “Asla gaz sıkılmadı. Neden gaz sıkıldı deniyor anlamıyorum. Polis oldukça soğukkanlı davrandı. Sportif bir sebep sonuç ilişkisi onun dışında bir şey aramamak lazım. Olmamalıydı üzücü bir şey” ifadelerini kullandı. (CİHAN)

  Maçın ardından sosyal medyada bu kare paylaşıldı:

  Biletsiz seyirci var mıydı


  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı