« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biletleri kimler aldı?

A.Gücü ‘başka takımların taraftarlarının sızmasını önlemek için biletleri kendimiz satalım’ diyen Fenerbahçe’yi reddetti ve maç biletlerini internetten sattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE ile Ankaragücü kulüpleri arasındaki gerginlik yeni bir boyut kazandı. Fenerbahçe yönetimi, hafta başında Başkent kulübüne başvurarak, “Bize ayrılan bin 64 adet maç biletinin kulübümüz aracılığı ile satılmasını istiyoruz. Bu satış işlemleri kulüpte ya da Şükrü Saracoğlu Stadı’nda olabilir. Böylece pazar günkü karşılaşmayı provoke etmek isteyen grupların da önüne geçmiş oluruz. Biletix kanalı ile yapılacak satışı kontrol etmemiz mümkün değil” dedi.
Bu talep Biletix firması tarafından da desteklenmesine rağmen Ankaragücü yönetimi olumsuz yanıt verdi ve biletleri dün Biletix’in internet sitesinden satışa çıkardı. Sadece 10 dakikada biten biletleri kimlerin satın aldığı bilinmezken, bu durum Fenerbahçe’de ‘başka takımların taraftarları Fenerbahçe tribününe sızıp provokasyon yapabilir endişesi yarattı.
Ankaragücü Yönetim Kurulu, kendi taraftarlarının biletlerini ise maç günü 19 Mayıs Stadı gişelerinden satma kararı aldı. Özgür ŞAHİNER


Bunları da Beğenebilirsiniz