Biletini erken alan ucuza uçacak

Hürriyet Haber
31 Ekim 2005 - 13:19Son Güncelleme : 31 Ekim 2005 - 13:19

THY, yarından başlayarak iç hat bilet fiyatlarını da "Dinamik Gelir Yönetimi" esasına göre belirleyecek. Böylece Türk Hava Yolları’ndan (THY), biletini erken alanlar daha ucuza uçacak.

THY, yarından başlayarak iç hat bilet fiyatlarını da "Dinamik Gelir Yönetimi" esasına göre belirleyecek ve yolculara farklı fiyat seçenekleriyle uçakla seyahat edebilme olanağı sağlayacak.

THY’den yapılan açıklamada, havayolu taşımacılığındaki pazarın büyümesi dikkate alınarak dış hatlarda uygulanan değişken bilet fiyatlandırma modelinin iç hat ücretlerinde de uygulamasının kararlaştırıldığı bildirildi. Açıklamada, karayolu taşımacılığından vazgeçerek uçakla seyahat etmek isteyen kitlenin talebine duyarsız kalmayan THY’nin, maliyetlerini de gözönünde bulundurarak artık bilet fiyatlarında farklı seçenekler sunacağı ifade edildi.
THY’nin uygulayacağı yeni fiyat modelinde, yolcular alternatif olarak sunulan farklı sınıflardan bilet alabilecek. Biletin erken alınması, gidiş-dönüş tarihleri, kalkış saatleri ve yoğun ya da düşük sezon parametreleri bilet fiyatlarının oluşumunda etkili olacak. THY, yeni modelde bazı dönemlerde yolcularına promosyon fiyatlarıyla seyahat etme imkanı da sağlayacak.

THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, THY’nin değişim yılı olarak ilan ettiği 2006’da iç hat bilet fiyatlarında da yeni bir anlayış getirdiğini bildirdi. Ticari büyüme hedefine uygun olarak, serbest piyasa ekonomisinin şartları gereği ciddi fiyat rekabetine girdiklerini ifade eden Kotil, "Amacımız hava taşımacılığının payını ciddi oranda artırmak. (Uçmayan kimse kalmasın) sloganıyla, büyüyen kitlenin beklentilerine cevap vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de maliyetlerimizin gerektirdiği fiyatları belirledik. Fiyatlarımızdaki alt sınırı 69 YTL’de tutarak şirketleri zarara sokacak rekabetin de önüne geçmeye çalıştık" dedi. Kotil, dış hatlarda başarıyla uygulanan "Dinamik Gelir Yönetimi"nin iç hatlarda da THY gelirlerinde ciddi oranda artış sağlayacağı belirtildi.
(ANKA)
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı