« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilet sıkıntısı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya yönetimi, Altay’a 1500 kişilik portatif tribünü ayırdı

Siyah-beyazlılar, İzmir'den Antalya'ya gidecek taraftarların açıkta kalmaması için kapalı tribünün sağ bölümünü de almaya çalışıyor. Şimdiye kadar 46 otobüsten 20'si doldu.

MAKSİNUM 2 BİN KİŞİ Antalyaspor yönetimi, İzmir'den gelecek taraftarlar için Atatürk Stadı'nda 4 bin kişilik yer talep eden Altay'a, 1500 kişi kapasiteli portatif tribünü ayırdıklarını resmi yazıyla bildirdi. Ayakta da maç izlenmesi halinde söz konusu yere 2 bin kişinin sığabileceği belirtilirken, Altay yönetimi, kapalının sağ bölümünü de alabilmek için harekete geçti.

KULÜBE BAŞVURUN Yönetici Sabri Sevenoğlu, ‘‘Stadın kapasitesi 8 bin kişi. İki kulübün yönetimi sorunu çözmeye çalışıyor. 46 otobüs, yaklaşık 2 bin taraftar demek. Şu ana kadar 20'si doldu. Antalya'ya kendi imkanlarıyla gitmek isteyenler açıkta kalmamak için kulübün 252 33 43 nolu telefonuna başvurabilir. Kimsenin Antalya'ya gelip, zorda kalmasını istemiyoruz’’ dedi.

KAYIT FİŞİ ÖNEMLİ Sevenoğlu, taraftar kafilesine aracıyla eskort görevi üstlenecek. Maça gidecek her taraftara kayıt fişi verildiğini belirten Sevenoğlu, ‘‘Fişlerde otobüs plakası ve koltuk numarası yazılı. Fişi olmayan otobüse binemeyecek. Her otobüste bir taraftar temsilcisi bulunacak, yolda ve Antalya'da kendi grubundan sorumlu olacak. Maç bileti Antalya'da dağıtılacak’’ diye konuştu.

DOPİNG KONTROLU Kampanya sonucu kaldırılan 46 otobüs için 12 milyar ödendi. Sarıgül Hazır Yemek Şirketi'nin sahibi Yusuf Sarıgül, 1500 taraftara kumanya dağıtacak. Bu arada Başkan Nafiz Zorlu, Futbol Federasyonu ve Doping Kontrol Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Turgay Atasü'ye birer yazı göndererek İstanbulsporlu futbolculara doping kontrolü yapılmasını istedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz