Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bilet paralarını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayın

FENERBAHÇE Spor Kulübü, son zamanlarda yaşanan üzüntü verici olaylarda milletin gönlüne biraz su serpmek için, milli beraberlik kavramının bir parçası olduğunu göstererek Mehmetçik Vakfı’na 1 milyon dolar bağış yapmıştı.

Aslında bağış yapılan miktarın çok büyük önemi olmasa da tarihi şehitlerle dolu bu büyük camianın, bu sosyal sorumluluğu gerçekten de kendisine yaraşır biçimde oldu.

Fenerbahçe bununla da kalmadı, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan terör olayları nedeniyle 100. yıl konserini, yani Beyonce konserini iptal etti.

Bu iptalin bedeli Fenerbahçe için 2 milyon 300 bin dolar demek. Halkın üzüntü içinde olduğu bir dönemde bu konserin iptal edilmesi kararını veren başkan Aziz Yıldırım, bu bedeli sineye çekerken bir saniye bile tereddüt etmedi. Buna bir de satılan ve satılacak olan biletlerin paralarını eklerseniz, 3 milyon dolar gibi bir rakam eder. Fenerbahçe’nin yaptığı bağışla birlikte toplam 4 milyon dolar.

Bravo Fenerbahçe, bravo başkan, bravo yönetim kurulu üyeleri.

Gösterin kendinizi

Fenerbahçe Spor Kulübü, şehit aileleri konusunda üzerine düşeni ve yapması gerekeni yaptı. Biletleri iade edenler paralarını geri alacaklar. Ama diyorum, büyük Fenerbahçe taraftarı birlik beraberlik içinde yaşamak adına o paraları geri almasa daha iyi olmaz mı? Biletix sizin yerinize bilet ücretlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlasa... Ne dersiniz?..
X