« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilet kuyruğunda fenalaştı

Kayserispor - Bursaspor maçı öncesi, kentte bilet kuyruğu yaşandı.Kuyrukta fenalaşanlar bile oldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Karşılaşma biletlerinin kale arkası 1 TL, maraton tribünleri 2 TL olması nedeniyle, sporseverlerin yoğun ilgisi kentte bilet satış noktalarında uzun kuyruklar oluşturdu. Oluşan kuyrukta Kadir Yıldız isimli taraftar bayınlık geçirip hastaneye kaldırıldı. Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, sporseverlere kuru pasta, meşrubat ve meyve suyu ikram edileceğini, kentte raylı sistemin 4 saat boyunca ücretsiz taşıma yapacağını açıkladı.

Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, kulüp-taraftar ilişkisini pekiştirmek, aradaki soğukluğu gidermek amacıyla Bursaspor maçı öncesi Kayserili futbolseverlere çeşitli kolaylıklar sağladıklarını söyledi. Özhaseki, "Maçlarımıza ailelerin gelmesi, taraftarın takıma sahiplenmesi adına Kayserispor- Bursaspor maçında biletlerin 1-2 TL'den satılmasının yanı sıra pazar günü raylı sistem 11.30 -16.30 saatleri arasında ücretsiz olacak. Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'na gelen taraftara açık büfelerde kuru pasta, meyve suyu ve meşrubat ikramında bulunulacak." dedi. Maç biletlerinin 1-2 TL olması nedeniyle kent merkezindeki 4 satış noktasında uzun kuyruklar meydana geldi ve taraftar bilet kuyruğunda Kayserispor lehine tezahürat yaptı.

Bu arada, Kayseri polisi, pazar günü saat 13.30'da oynanacak karşılaşmayla ilğili önlemlerini artırdı. İl Güvenlik Kurulu tarafından alınanan karar uyarınca, Kayserispor- Bursaspor maçında 500 özel güvenlik ve bir o kadar da polis görev yapacak. Bursa taraftarı için Erciyes yönündeki kale arkasında bin kişilik yer ayrıldı. Polis, Bursa'dan havayolu ve karayoluyla gelecek taraftarı Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'na önlemler altında götürecek. Öte yandan, Kayserispor-Bursaspor karşılaşmasını ligin tecrübeli hakemlerinden Selçuk Dereli yönetecek. Dereli'nin yardımcılıklarını Serkan Moğolkoç ve Gökhan Memişoğlu yapacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler