« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilet için uyruk sorulmasına tepki

İnsan haklarının özenle uygulandığı İsviçre’de futbol federasyonunun, bilet isteyen Türklere doldurttuğu formlarda kişilerin uyruk ve kökenlerinin sorgulanması tepki çekti.

Zafer ATAMER/CENEVRE, (DHA)
SON GÜNCELLEME
İSVİÇRE-Türkiye maçı öncesi, İsviçre’de bilet krizi sürüyor. İsviçre Futbol Federasyonu, Türklere bilet satmamak için adeta elinden geleni yapıyor. Dünyanın hiçbir yerinde ’form’ doldurarak bilet alındığı görülmemişken, İsviçre, Türklere yönelik olarak bu uygulamayı başlattı. Ancak bu formlarda sporla ilgili sorular yerine, kişilerin uyruk ve kökenlerinin sorgulanması Türkler tarafından büyük tepki görürken, müracaatlardan sonra yapılacak kura sonrası bilet sahipleri belirlenecek.

Bu uygulama da ilk defa İsviçre’de oluyor. İnsan haklarının özenle uygulandığı iddia edilen bu ülkede, sporda böyle bir uygulamaya gidilmesi büyük tepki yaratıyor. Burada yaşayan çifte pasaportlu vatandaşların, kökeni İsviçreli olan arkadaşları vasıtasıyla stada girmeleri mümkün olacak. Öte yandan maçın biletleri, yaklaşık 26 YTL ile 140 YTL arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler