BİLECİK HABERLERİ

Bilecik'te şehitlere saygı nöbeti

AA / Taner Buka
27.02.2016 - 17:10Son Güncelleme :
AA / Taner Buka

Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Fazlı Güner, Bilecik'te, Ülkü Ocakları'nın organizasyonuyla Ülkücü Gençliği, 24 saat esasına göre 1 hafta boyunca "Şehitlere saygı nöbeti" tuttuğunu hatırlatarak, ''Canlarını vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, devletin varlığına ve bekasına, ay yıldızın ve Türklüğün istikbaline ve istiklaline feda eden şehitlerimize duyduğumuz minnetin bir ifadesidir. Tüm şehitlerimizin kabirleri nur, makamları kutlu, ruhları şad olsun.'' dedi.

Her vatandaşı, her genci şehitlere olan minnetini göstermek isteyen herkesi Şehitler Parkına davet eden Güner, tutulan nöbetin, acılara rağmen milletçe dik duruşu temsil ettiğini söyledi.

Güner, Şubat 1992 yılında Ermenilerin insanlığın gözleri önünde kalleşçe ve kahpece gerçekleştirdiği katliamın yıl dönümü olduğunu anımsatarak, '' "Hepimiz Ermeniyiz" diyerek Taksim sokaklarında dolaşan ve "Ermeni Soykırımı" yalanını tüm kamuoyunun önünde savunan, terör örgütlerinin destekçisi, ne idüğü belirsiz bir takım şeytanların olduğu bu ülkede; Hocalı'daki 613 soydaşımızı her yıl dönümünde anmak, Türk ve dünya kamuoyuna duyurmak yine sadece Ülkü Ocakları'nın organizasyonlarıyla gerçekleşmiştir. Bu sebeple de, tüm siyasi partilerin temsilcilerini maruz kaldığımız terör olaylarına ve Hocalı gibi katliamlara karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz.'' ifadesinde bulundu.

Bilecik'te yaşanan siyasi gelişmelerle, MHP için bitmiş ve tükenmiş gibi bir izlenim yaratılmaya çalışıldığını belirten Güner, MHP'nin 50 yıllık geleneği ve mücadelesiyle dimdik ayakta olacağını ve bundan sonra da ayakta kalacağını sözlerine ekledi.

Güner'in konuşmasının ardından Ülkü Ocakları Kadın Birimi Başkanı Güldemet Önbaş ise, Hocalı katliamında insanlık tarihine geçecek zalimlikte 83 çocuk, 106 kadın ve 70 den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 Türk'ün vahşice katledildiğini ve bundan tam 24 yıl evvel 26 Şubat 1992 tarihinde yaşanan olay Türk toprağı Dağlık Karabağ Bölgesinin Hocalı kasabasında yaşandığı için, ''Hocalı Katliamı'' olarak adlandırıldığını kaydederek, sahnelenen bu Ermeni vahşetinin 21. asrın en büyük acısı, nefreti, felaketi ve insanlık ayıbı olarak tarihe geçtiğini söyledi.

Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik'te şehitlere saygı nöbeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik'te şehitlere saygı nöbeti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı