BİLECİK HABERLERİ

Bilecik'te şehitlere saygı nöbeti

AA / Taner Buka
26.02.2016 - 09:06Son Güncelleme :
AA / Taner Buka

BİLECİK (AA) - Bilecik'te artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla şehitlere saygı nöbeti tutulmaya başlandı.

Şehitler Parkında toplanan grup adına konuşan Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Fazlı Güner, son 1 yılda güneydoğuda vatan savunmasında canını feda eden 300'ün üzerinde şehidin, isminin, doğum yerlerinin, doğum tarihlerinin ve hikayelerinin yer aldığı görüntüleri, kurdukları ekranda bir hafta boyunca 24 saat esaslı olarak yayınlayacaklarını ifade ederek, şehitlere saygı nöbeti tutmaya başladıklarını kaydetti.

Güner konuşmasına şunları söyledi:

"Şehitlerimizi anlatıyoruz, herkesin onları hatırlamasını istiyoruz. Dizilerde kim kimle evlenmiş, kim kiminle arkadaşlık kurmuş, evlendirme programlarında Tohumlarlı Mehmet Amca nasıl oynamış? Bunları bilmeleri yerine, şehitlerimizi tanımaları, şehitlerimizi bilmeleri ve onların niçin şehit olduklarını anlamaları daha önemli. Unutmamak gerekir."

Şehitlere saygı nöbetinin 7 gün 24 saat boyunca ikişer kişi olarak devam edeceğini bildiren Güner, dua etmek isteyen herkesi şehitler parkına davet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik'te şehitlere saygı nöbeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 09 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik'te şehitlere saygı nöbeti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı