BİLECİK HABERLERİ

Bilecik'te "Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi" projesi

AA / Muhsin Arslan
27.02.2016 - 14:20Son Güncelleme :
AA / Muhsin Arslan

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Türbesi Yerleşkesi'nde yapım çalışmaları devam eden "Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi" projesi çalışmalarını inceledi.

Yağcı, son düzenlemeleri yapılan ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirilen çalışmalar hakkında yaptığı değerlendirmede, proje tamamlandığında kentin tanıtımı ve turizmi anlamında güzel bir çalışmanın ortaya konulacağını kaydetti.

Belediye tarafından gerçekleştirilen projeyi önemsediklerini dile getiren Yağcı, şunları ifade etti:

"Kazandırılan proje şehrimizin tanıtımı ve turizmine büyük katkılar sağlamanın yanı sıra aslında büyük bir eğitim projesi olarak da değerlendirilebilir. Çünkü burada ecdadımız olan padişahlarımızın hayatları ile birlikte devirlerinde yapmış oldukları hizmetleri hem bizler öğrenmiş olacağız hem de çocuklarımız öğrenmiş olacaklar. Böylece, atamız Şeyh Edebali'yi ziyarete gelen misafirlerimiz hem tarihlerini öğrenmiş olacaklar hem de bu alandan daha çok fotoğraf karesiyle ayrılmış olacaklar. Şu an projede ziyaretçilerimize sunumun yapılması için gerekli olan çalışmalar gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında yer alacak olan seslendirme çalışmaları konularında son rötuşlar gerçekleştiriliyor."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik'te "Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik'te "Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı