BİLECİK HABERLERİ

Bilecik'te, "Kanımız, canımız projesi"

AA / Muhsin Arslan
29.02.2016 - 09:24Son Güncelleme :
AA / Muhsin Arslan

BİLECİK (AA) - Bilecik Dursun Fakih İmam Hatip Ortaokulu tarafından uygulamaya konulan "Kanımız, canımız projesi" kapsamında öğrencilerden kan alınıp, laboratuvar ortamında incelendi.

Okulun Fen Bilimleri öğretmeni Yusuf İçen koordinatörlüğünde yürütülen projede, kan alımından sonra laboratuvar ortamında ne gibi işlemlerden geçtiğini uygulamalı olarak öğrenmeleri için gerçekleştirilen etkinlikte, Halk Sağlığı Laboratuvarı Müdürü Yakup Dülgeroğlu, öğrencilere laboratuvar hakkında bilgi verdi.

Dülgeroğlu, öğrencilerden alınan kan numunelerini kan gruplarının nasıl belirlendiğini kullanarak göstererek, hemogram testinin nasıl yapıldığını anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik'te, "Kanımız, canımız projesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik'te, "Kanımız, canımız projesi" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı