BİLECİK HABERLERİ

Bilecik'te dolandırıcılık olaylarına "poşetli" uyarı

AA / Muhsin Arslan
27.02.2016 - 08:50Son Güncelleme :
AA / Muhsin Arslan

BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü, farklı yollarla ve yöntemlerle denenen ve sürekli artış gösteren iletişim yoluyla dolandırıcılık olaylarına karşı, "poşetli" uyarıda bulundu.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, önemli risk faktörü olan ve çok sayıda vatandaşın mağdur olması ile sonuçlandığını belirtilerek, 2006 yılında başlayan dolandırıcılık olaylarının zaman içerisinde ortaya çıkan teknolojik gelişmelere bağlı olarak suç yöntemini değiştiren dolandırıcıların, vatandaşları doğrudan telefonla arayarak, çeşitli rütbe ve unvanları kullanarak para veya altın talep etmeye başladığı kaydedildi.

Dolandırıcılar tarafından çeşitli yollarla tuzağa düşülerek mağdur edilen kişilerin o an içinde bulundukları ruh hali neticesinde para ve ziynet eşyalarını kendi rızaları ile teslim ettiklerinin tespit edildiği belirtilen açıklamada, "İletişim yoluyla dolandırıcılık yaş, meslek ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın her kesimden vatandaşımızın karşılaşabileceği bir suç türü. İletişim yoluyla dolandırıcılık suçuyla mücadele çalışmalarımızdan biri olan 'Poşet' broşür uygulaması, il merkezinde hayata geçirildi" ifadesine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik'te dolandırıcılık olaylarına "poşetli" uyarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 08 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik'te dolandırıcılık olaylarına "poşetli" uyarı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı