BİLECİK HABERLERİ

Bilecik'te 7 bin 840 kişi kan bağışladı

AA / Muhsin Arslan
28.02.2016 - 13:31Son Güncelleme :
Bilecikte 7 bin 840 kişi kan bağışladı
AA / Muhsin Arslan

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, geçen yıl 7 bin 840 kişinin Türk Kızılayı Bilecik Şubesi'ne kan bağışında bulunduğu bildirildi.

Şube Başkanı Selami Çınar, yaptığı açıklamada, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en önemli noktalarından kan bağışının, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmanın ve insan olmanın gereklerinden olduğunu söyledi.

Göreve geldiklerinde yapacakları projelerin başında kan bağışını artırmak ve vatandaşlara kan bağışı bilincini oluşturmak olduğunu vurgulayan Çınar, şunları kaydetti:

"Kan bağışının artması için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. İlimize ayda bir gelen kan ekiplerimizi düzenli hale getirerek, haftada bir olmasını sağladık. Kan bağışının yoğun olacağını düşündüğümüz yerlerde ayrıca kan bağış kampanyaları düzenledik. Kan bağış sayımız diğer yıllara göre yüzde 35 artış göstermiştir ve bölgemizde en küçük il olmamıza rağmen nüfusa oranla iyi bir seviyedeyiz. 2015 yılına ait ilimizde kan bağışlayan kişi sayısı 7 bin 840'dır. İlimizde kan bağışı sürekli artış göstermektedir, fakat halen daha kan alma birimi için yer bulunamamaktadır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik'te 7 bin 840 kişi kan bağışladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik'te 7 bin 840 kişi kan bağışladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı