BİLECİK HABERLERİ

Bilecik-Yenişehir karayolu inşaatı

AA / Muhsin Arslan
26.02.2016 - 12:41Son Güncelleme :
Bilecik-Yenişehir karayolu inşaatı
AA / Muhsin Arslan

BİLECİK (AA) - AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik-Yenişehir karayolu inşaatındaki çalışmaların kısa süre içerisinde tekrar başlayacağını bildirdi.

Eldemir, yaptığı açıklamada, yaklaşık 49 kilometrelik Bilecik-Yenişehir karayolunun 17 kilometresinde sathi kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlandığını, kalan kısmının bitümlü sıcak karışım (BSK) kaplamalı bölünmüş yol olarak yapımı ile 17 kilometrelik kesiminin de BSK kaplamasının yapımı işi ihale edildiğini ancak yapılan itirazlar sonucunda ihale sürecinin tamamlanamadığını kaydetti.

Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından proje ile ilgili alınan nihai kararın verildiğini ve 23 Şubatta müteahhit firma ile sözleşme imzalanarak, inşaat çalışmalarının kısa sürede başlayacağını bildiren Eldemir, Bilecik'in gelişimine katkı sağlayacak projenin gerçekleşmesi için desteklerini esirgemeyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a ve Karayolları Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik-Yenişehir karayolu inşaatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik-Yenişehir karayolu inşaatı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı