BİLECİK HABERLERİ

Bilecik Valiliği İntihar Girişimine Yönelen Vatandaş Hakkında Açıklama Yaptı

IHA
03 Temmuz 2015 - 16:37Son Güncelleme : 03 Temmuz 2015 - 16:38

VALİLİK AÇIKLAMA

IHA

Bilecik’te dün bir inşaatın 7’inci katına çıkarak 12 yaşındaki çocuğu ile intihara teşebbüs eden Abdullah Kalkancı isimli vatandaşın Bilecik Valiliği ve Bilecik İl Müftülüğü hakkında söylediği iddialar hakkında Bilecik Valiliğinden açıklama geldi.
Açıklamada, 02 Temmuz 2015 tarihinde Abdullah Kalkancı isimli bir vatandaşın intihar teşebbüsüyle ilgili haber, çeşitli internet sitelerinde ve mahalli basında yer aldığı belirtilerek, “Kişinin gazi olduğu, engelli aylığı aldığı fakat 4 çocuğuyla aç kaldığı, Valiliğe ve Müftülüğe yardım için gittiği halde devletin Suriyelilere ve PKK’lılara yardım ettiği için kendine yardım etmediği, üstelik müftülükte kendisine gazi olduğu için küfür edildiği PKK’yı niye vurdun denildiği” iddialarının doğruluğu araştırılmadan, yalnızca söz konusu şahsın ifadeleri esas alınarak haberlerde yer aldığı üzüntüyle görülmüştür. Devletimizi, Valiliğimizi ve Müftülüğümüzü rencide eden bu haberlerle ilgili olarak şahıs ve konu incelenmiştir” denildi.
“VALİLİĞİMİZE VE VAKFIMIZA HİÇBİR ŞEKİLDE GELİP YARDIM TALEP ETMEDİ”
Açıklamanın devamında, yapılan incelemeler sonucunda kişinin Karabük ilinde oturduğu, sık sık diğer illere giderek yardım istediği tespit edildiği ifade edilerek, “12 Haziran 2015 tarihinde Karabük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından, Mart ayında İstanbul ve Ocak ayında Ankara vakıflarından yardım aldığı, son bir yılda farklı vakıflarca yapılan toplam yardım miktarının bin 300 TL ve 2 ton kömür olduğu tespit edilmiştir. Kişinin iddia ettiği gibi gazi olmadığı; engelinden dolayı 2022 sayılı kanuna göre 289 TL aylık aldığı; haneye kayıtlı bir otomobil ve 2 katlı kargir ev olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca kişi iddia ettiği gibi Valiliğimize ve Vakfımıza hiçbir şekilde gelip yardım talep etmediği, Bilecik Müftülüğüne gidip yardım istediği, kendisine dilekçe vermesi halinde Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti kararıyla yardım yapılabileceği söylendiğinde, kişi hemen yardım verilmediği için bağırarak ve hakaret ederek Müftülüğü terk ettiği anlaşılmıştır. Bir inşaatın üst katına çıkarak intihara teşebbüs etmesi üzerine polis tarafından ikna edilerek indirilmiş; hastanede muayenesi yapıldıktan sonra gerekli adli işlemler yapılmıştır. Kişinin daha önce de yardım alamadığı için Ankara’da 2011 ve 2014 yıllarında iki kez intihara teşebbüs ettiği de tespit edilmiştir. Kişinin Karabük’e gitmesi için yol ücreti karşılanmıştır” denildi.
BASIN KURULUŞLARI DA UNUTULMADI
Açıklamanın sonunda, toplumu doğru aydınlatmak ve bilgilendirmek gibi önemli bir kamusal görevi üstlenmiş olan basının; meslek ilkelerine bağlı kalarak, iddiaların doğruluğunu araştırıp haber yapması durumunda kişilerin ve kuruluşların haksız töhmet altında kalması önlenebileceğini belirterek, “Eleştiri sınırlarının ötesinde, kişi ve kuruluşları küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliğinde yayın yapanlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik Valiliği İntihar Girişimine Yönelen Vatandaş Hakkında Açıklama Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik Valiliği İntihar Girişimine Yönelen Vatandaş Hakkında Açıklama Yaptı haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı