BİLECİK HABERLERİ

Bilecik’te Sağlık Personeline Çpgd Eğitimi Verildi

IHA
05.10.2015 - 15:51Son Güncelleme : 05.10.2015 - 15:52

BİLECİK'TE SAĞLIK PERSONELİNE ÇPGD EĞİTİMİ VERİLDİ

IHA

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Şubesi tarafından yürütülen Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı kapsamında, kentte bulunan sağlık ocaklarında görevli ebe, hemşire ve hekimlere yönelik temel eğitim verildi.
İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitimde, ÇPGD programının amacı, beyin gelişimi ve sağlık, çocuk ihmal-istismarı, sosyal destek alınabilecek kurum ve kuruluşlar, ÇPGD programında yer alan risk faktörleri ve müdahale yöntemleri, ÇPGD görüşme formunun incelenmesi gibi konular ele alındı. ÇPGD Programı kapsamında eğitimler, çocuk gelişim uzmanı Sedef Akdoğan Kul, psikolog Tuğba Hasırcı ve sosyal hizmet uzmanı Devim Yılmaz Anıl tarafından verildi. Toplum sağlığı ve aile sağlığı merkezlerinde çalışan doktor ve sağlık personelinde her gruba bir gün olmak kaydıyla toplamda 61 aile hekimi ile toplum sağlığı merkezi hekimi, 87 aile sağlığı elemanı ve toplum sağlığı merkezi personeli olmak üzere 10 gruba eğitim verilerek tamamlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik’te Sağlık Personeline Çpgd Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik’te Sağlık Personeline Çpgd Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı