BİLECİK HABERLERİ

Bilecik’te Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

IHA
29.08.2015 - 16:46Son Güncelleme :

HACI UĞURLAMA

IHA

Bilecik’te Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla kutsal topraklara gitmek için yola çıkan 97 hacı adayı dualarla uğurlandı.
Şeyh Edebali Türbesi’nde toplanan hacı adayları Orhangazi Camii’nde kıldıkları öğlen namazından sonra yapılan törenle uğurlandılar. Düzenlenen uğurlama programına, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Müftüsü Necati Akkuş, müftü yardımcıları hacı adaylarının ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“TÜM TÖVBELERİN KABUL OLACAĞI SAATLERİN YAŞANACAĞI O GÜZİDE MEKANLARI ZİYARETE GİDİYORSUNUZ”
Uğurlama töreninde konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali hazretlerinin, Dursun Fakih hazretlerinin, Ertuğrulgazi hanların ayaklarının izi olan, gözlerinin ferleri olan güzide topraklardan başka kutsal bir beldeye yolculuğuna başlamanın heyecanı içerisinde olduklarını söyledi. O beldenin neresi olduğu anlatan Yağcı, “O belde sevgililerin sevgilisinin, onun arkadaşlarının, ashabının gözlerinin feri ayaklarının izi olan o mukaddes topraklar. Cenab-ı Hakk’ın evinin olduğu topraklar. Tüm tövbelerin kabul olacağı saatlerin yaşanacağı o güzide mekanları ziyarete gidiyorsunuz. Öncelikle burada heyecanla, umutla, aşkla başlayan bu yolculuğunuzun, sağlık sıhhat içerisinde heyecanınızı hiç kırmadan, inancınızı arttırarak, Allah aşkınız artarak ve görevlerinizi yerine getirerek ailelerinize , yuvalarınıza dönmenizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Aynı heyecanı geçen sene yaşayan bu kardeşiniz olarak sizleri uğurlarken imrenerek tekrar uğurlamanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Oralara gittiğinizde duaların kabul olacağı o saatlere ulaştığınızda memleketimizin, Müslümanların birliği, beraberliği, kardeşliği için dua edelim. Aramızdaki huzur için, sulh için, bu kardeş kanlarının akmasının dinmesi için dua edelim. Ve oralara giderken Türk milletinin asil kanının gerektirmiş olduğu o asalet ile nezaket ile zarafetle davranalım ve her zaman olduğu gibi memleketimizi en iyi şekilde temsil edelim” dedi.
’’HAC ÇARPIŞMASI OLMAYAN BİR CİHATTIR”
Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş ise hacı adaylarına hac yolculuğunun önemi anlatarak, ’’Hac, çarpışması olmayan bir cihattır. Dolayısıyla mücahitleri, bu yolca canını vermiş şehitlerin sevabına nail olmak için sizlerin önünüzde güzel bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirin” dedi.
Konuşmaların ardından söylenen ilahiler ve yapılan dualar sonrasında hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik’te Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik’te Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı