BİLECİK HABERLERİ

Bilecik’te Alternatif 29 Ekim Kutlaması

IHA
28.10.2015 - 18:33Son Güncelleme :

CHP YÜRÜYÜŞ

IHA

Bilecik’te, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Bilecik Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Türk Kadınlar Birliği ve Vatan Partisi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle alternatif bir kutlama yapıldı.
Cumhuriyet Meydanındaki alternatif kutlamada ilk olarak Bilecik Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Türk Kadınlar Birliği ve Vatan Partisi üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okudu.
Bunun ardından öğlenden sonra Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Örgütü üyeleri toplu bir katılım ile Merkez İlçe Başkanlığı binasından Cumhuriyet Meydanı’na kadar ellerinde Türk bayrakları ile yürüdüler. Burada Atatürk anıtına çelenk koyan CHP’liler saygı duruşu ve İstiklal Marşı okudular.
Alternatif törenlere, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, milletvekili adayı Hüseyin Elmas, İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, eski milletvekili Tayfur Ün, il ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik’te Alternatif 29 Ekim Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 18 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik’te Alternatif 29 Ekim Kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı