BİLECİK HABERLERİ

Bilecik’te “92. Yılında Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” Yapıldı

IHA
29.10.2015 - 17:34Son Güncelleme :

BİSİKLET

IHA

Bilecik’te Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle “92. Yılında Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” düzenlendi.
Bilecik’te “92. Yılında Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” münasebetiyle bisikletlerinin bayrakları ile donatan Bisikletliler Derneği Bilecik İl Temsilciliği üyesi bir grup bisikletli, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan bisikletliler adına açıklama yapan Bisikletliler Derneği Bilecik İl Temsilcisi Hakan Yavuz, bugün Cumhuriyetinin 92’inci yılını kutladıklarını ve bu kutlama çevresinde “92. Yılında Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” düzenlediklerini belirtti. Yavuz, “Atalarımızın bize emanet ettiği Cumhuriyeti en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Tema İl Temsilciliği üyeleri de bize destek olmaya geldiler. Cumhuriyet’i sonuna kadar yaşatacağız, Cumhuriyet bizimdir” dedi.
Tema Vakfı Bilecik İl Temsilciliği adına açıklama yapan Ahmet Evren Erdovan ise Tema Vakfı olarak bütün gençleri bu güzel günde 29 Ekim’i kutlamaya çağırdıklarını belirterek, "Bütün genç temacılarımız burada. Bisikletliler Derneği’nin katkılarıyla Tema Vakfı olarak biz birçok etkinlik yapmaktayız. Bütün ulusal anlamda da Türkiye’de de bunu yaygınlaştırdık” ifadelerine yer verdi
Konuşmaların ardından Cumhuriyet Meydanından başlayan “92. Yılında Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” sırasıyla, Tepebaşı mevkii, İl Özel idare kavşağı, Küçük Sanayi Sitesi, alt geçit, eski Bursa Caddesi, 2’inci Askeriye Nizamiye önünden başladığı yerde son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik’te “92. Yılında Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik’te “92. Yılında Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” Yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı