BİLECİK HABERLERİ

Bilecik Şey Edebali Üniversitesi’nde E-devlet Uygulaması

IHA
28.07.2015 - 16:26Son Güncelleme :

ÜNİVERSİTE

IHA

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi e-Devlet uygulamasıyla öğrencilere kolaylık sağlıyor.
Geçtiğimiz yıl 32 devlet üniversitesinde pilot uygulanan e-Devlet üzerinden üniversiteye kayıt işlemi, bu yıldan itibaren tüm devlet üniversitelerinde hayata geçiriliyor. Bu kapsamda Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine kaydolacak öğrenciler, kayıt işlemleri şahsen başvurunun yanı sıra e-Devlet uygulamasıyla da gerçekleştirilebilecekler. Konu hakkında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden yapılan açıklamada, bütün devlet üniversitelerinde bu uygulamaya geçildiği belirtilerek, “Bütün devlet üniversitesi öğrencileri kayıtları e-Devlet Kapısı’ndan yapılmaya başlandı. E-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Türksat A.Ş. arasında yapılan işbirliği çerçevesinde ilk olarak 32 devlet üniversitesinde başlatılan e-Devlet Kapısı üzerinden e-Kayıt uygulamasının kapsamı bu yıl genişletildi” denildi.
832 BİN 674 ADAYDAN 514 BİN 213’Ü, E-DEVLET KAPISI MOBİL VE WEB UYGULAMALARI ÜZERİNDEN ÜNİVERSİTE KAYITLARINI YAPABİLECEK
Açıklamada, bu yıl tüm devlet üniversiteleri kayıtlarının e-Devlet Kapısı üzerinden yapılmasına ilişkin çalışmaların, Türksat ile YÖK tarafından tamamlandığını belirtildi. 106 Devlet üniversitesine yerleşme hakkı kazanan 832 bin 674 adaydan 514 bin 213’ünün, e-Devlet Kapısı mobil ve web uygulamaları üzerinden üniversite kayıtlarını yapabilecekleri belirtilen açıklamaya şöyle devam edildi.
“2015-2016 öğretim yılı kayıt döneminde devlet üniversitelerine yerleşmeye hak kazanan öğrenci adayları, e-Devlet Kapısı üzerinden güvenli bir şekilde e-Kayıt sistemini kullanarak, üniversite kayıtlarını yapabilecek. Kayıtlar 28 Temmuz 2015 başlayacak ve 5 Ağustos 2015 tarihinde sona erecektir. 2015-2016 öğretim döneminde devlet üniversitelerine yerleşen öğrencilerin kayıt işlemlerini kapsayacak olan e-Kayıt sistemine, özel yetenek programları ile Yükseköğretim kurumlarınca elektronik kaydı uygun görülmeyen bazı programlar dahil edilmedi. E-Kayıt hizmetinden faydalanmak için PTT’ler aracılığı ile dağıtımı yapılan e-Devlet Kapısı şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr adresine ya da e-Devlet mobil uygulamasına giriş yapmak ve e-hizmetler sekmesinde ki YÖK “Üniversite e-Kayıt” hizmetini tıklamak yeterli olacak. Öğrenciler, kayıtlarını başarıyla tamamladıklarını gösteren belgeyi barkodlu olarak alabilecek. Ayrıca web hizmetinde e-Kayıt hizmeti için hazırlanan kılavuza da yer verilecektir. Öğrenci adaylarının kayıt yaptırmak için yerleştikleri üniversiteye fiilen gitmesinin gerek kalmadığı e-Kayıt uygulaması öğrenci adaylarına hem zaman, hem de maddi tasarruf sağlama anlamında katkı sağlayacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik Şey Edebali Üniversitesi’nde E-devlet Uygulaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik Şey Edebali Üniversitesi’nde E-devlet Uygulaması haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:59
  • Guneş
   07:43
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı