BİLECİK HABERLERİ

Bilecik Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği Yardım Bekliyor

IHA
14.09.2015 - 16:28Son Güncelleme :
IHA

Bilecik Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hayati Durak, kent merkezinde bulunan dernek binalarının doğal afetler sonucu kullanılmaz hale geldiğini hatırlatarak, yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi.
Hayati Durak, Bilecik Şehit Ailelerin ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak 2003 yılında kurulduklarını söyledi. Bir iş merkezinin teras katında faaliyet gösterdiklerinin belirten Durak, “15 Ocak 2015 tarihinde kışın çok şiddetli olmasından dolayı yağan karların binanın çatısında birikmesi ve eriyince teras katındaki dernek çatımızın üzerine kütle halinde kayarak çatımızın üstüne düşmesi neticesinde çatımız çökmüş, dernek binamız kullanılamaz hale gelmiştir. O tarihte Bilecik’te bir inşaat firmasının yetkilileri ilk müdahale yapılmış derneğimiz çatısı inşaat iskele demirleri ile desteklendirilerek daha fazla çökmesi ve zararın büyümesi geçici olarak önlenmiştir. 15 Ocak 2015 tarihinden bugüne kadar kendi imkanlarımız ve çeşitli kurumların yardımları ile tamirine gidilmiş. Bugüne kadar, kadar derneğimizin tamiri mümkün olmamıştır” dedi.
“DERNEĞİMİZİN EŞYALARI GEÇİCİ OLARAK UMUMİ TUVALETTE DURMAKTA”
Derneğin eşyaları ve mobilyalarının geçici olarak derneğin yanı başındaki umumi tuvalette durduğunu ifade eden Durak, “Ancak rutubet ve havasızlıktan zarar görmektedir. Derneğimizin bu durumunu duyan Bilecik Kızılay Şubesi Başkanı Selami Çınar Kızılay şubesinin üst katını boşaltarak derneğimize yer tahsis etmiş olup derneğimizin tamiri yapılıncaya kadar Bilecik Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizi merkez Cumhuriyet mahallesindeki Türk Kızılayı Bilecik Şubesi’nin 2. katında hizmetlerine devam edecektir. Dernek binamızın oturulacak hale gelecek şekilde onarılması için Bilecik halkımızın, esnafımızın iş adamlarımızın ve Bilecik’te faaliyet gösteren bütün kurumlarımızın yardımlarına ihtiyacımız var. Yardım yapılabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti Bilecik Ziraat Bankası şubesinde 57201379-5003 nolu hesap, IBAN: TR86 0001000118572013 7950 03 numarası açmış olup yardım yapmak isteyenlerin yardımları bu hesapta kabul edilecektir. Derneğimize geçici de olsa bir sığınma yeri imkanı sunan Bilecik Kızılay Şubesi Derneği Başkanı Selami Çınar’a derneğimizin üyeleri ve şu günlerde yeterinden fazla üzüntüleri bulunan tüm şehit aileleri ve gazileri adına teşekkür ederim” diye konuştu.
“1 KURUŞ PARA İSTEMİYORUZ DİLEDİKLERİ KADAR OTURSUNLAR”
Türk Kızılay’ı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar ise, yaşanan bu olumsuzlukları öğrendikten sonra çok üzüldüğünü kaydetti. 1 kuruş ücret almadan Bilecik Şehit Ailelerin ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin üst katlarında diledikleri kadar kalabileceğini vurgulayan Çınar, şöyle konuştu:
“Ben bu durumu öğrendikten sonra çok üzüldüm. Sayın Hayati Bey’e dedim ki zor zamanlarda değil normal zamanlarda da her türlü yardımla mükellefiz. Özellikle şu zor günlerde terörün bu kadar zorladığı günlerde bu Gazileri ve Şehit Aileleri Derneğine yardım etmekten onur duyuyorum. Kendileri istedikleri kadar benim mekanımda oturabilirler. Biz burayı Kızılay gençler adına kullanıyorduk ama şuan burayı şehit ailelerinin kullanmasından onur duyuyoruz ve her zaman yardıma hazır olduğumu belirtiyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği Yardım Bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği Yardım Bekliyor haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı