BİLECİK HABERLERİ

Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıl Dönümü

IHA
05.09.2015 - 15:47Son Güncelleme :

YAŞAR TÜZÜN

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mesajında, 6 Eylül’ün ulusun yenilmezliğinin simgesi ve Bilecik’in göğsündeki onur madalyası olduğunu söyledi. Bilecik’i kuruluşun beşiği aynı zamanda milli mücadele kenti olarak nitelendiren Tüzün, “Ulusal Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından olan İnönü Savaşlarının kazanıldığı ve büyük önder Atatürk’ün ifadesiyle “Milletin makus talihinin yenildiği” bu topraklar, cumhuriyetimizin doğuşunu müjdeleyen zaferlerin yaşandığı topraklardır. 6 Eylül, destandır, diriliştir, kuruluştur, kurtuluştur. İnsanımız için özgür olma tarihinin başlangıcıdır. Bilecik her zaman dik duran, eğilmeyen bir kenttir. Kardeşlik ve birlik bayraklarını hep yükseklerde tutan her tür baskıyı elinin tersiyle iten bir kenttir. Kuruluşun beşiği Bilecik geçmişine olduğu kadar geleceğine de sahip çıkan önder, örnek bir kenttir. Bilecik tüm değerleriyle bir yurtseverlik göstergesidir. Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli görevler üstlenen Bilecik yarınlara da umut ve güvenle bakmak istemektedir. Çünkü hepimizin endişeyle izlediği gibi bugün yaşadığımız bu topraklar çok tehlikeli gelişmelere sahne oluyor. 93 yıl önce düşmanı bağrımızdan söküp atmak için, bağımsızlık için, özgür bir şekilde yaşamak için omuz omuza mücadele eden, seve seve canlarını feda eden vatandaşlarımızın arasına bugün yine kin ve nefret tohumları ekilmek isteniyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve beraberliği bugün yine tehdit altındadır. Özgürlük ve bağımsızlığın değerini çok iyi bilen ulusumuzun bu kaos ortamına sürüklenmemesi en büyük dileğimizdir. Ancak barış ve huzur ortamının devam etmesi için sadece iyi niyetli temenniler yetmez. Cumhuriyetimizin kurucusu ve mimarı Büyük Önder Atatürk’ün savaştan yeni çıkmış ülkemiz için çizdiği “Yurtta Sulh Cihan’da Sulh” ilkesinin değeri bugün yaşanan acı deneyimlerle bir kez daha net bir şekilde görülmektedir. Bizlere düşen bu hedeften asla ve asla şaşmamaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ikinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü olmak üzere Bilecik’imizi özgürleştiren 6 Eylül’ün, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıl Dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıl Dönümü haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:18
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı