BİLECİK HABERLERİ

Bilecik İl Öğrenci Meclisi Başkanı Tavan:

AA / Barış Eren
21.01.2015 - 15:01Son Güncelleme :

- "Ülkemiz geleceği açısından büyük öneme sahip olan Türkiye öğrenci meclisi maalesef yetkili mercilerce hak ettiği değeri görmediğini üzülerek gözlemlenmektedir"

AA / Barış Eren

BİLECİK (AA) - Bilecik Öğrenci Meclisi Başkanı ve İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Taha Berke Tavan, Türkiye geleceği açısından öneme sahip olan Türkiye Öğrenci Meclisi'nin, yetkili mercilerce hak ettiği değeri göremediğini gözlemlediklerini iddia etti.

Tavan, İMKB Anadolu Lisesi bahçesinde yaptığı basın açıklamasında, ülke genelinde 17 milyonu aşkın öğrencinin tek resmi temsilcisi Türkiye Öğrenci Meclisi'nin, 12. dönemine girildiğini hatırlatarak, meclisin oluşum sürecinin genel seçimlerden sonra temsil anlamında en büyük ikinci seçim olma özelliğine sahip olduğunu belirtti.

Demokrasisinin gelişmesi ve yeni liderlerin yetişmesi açısından önemli bir yeri bulunduğunu belirten Tavan, şöyle konuştu:

"Okul meclisleri, ülke genelinde istisnasız her yerde bulunmaktadır. Okul meclislerimiz okul içi etkinliklere ağırlık verirken, ilçe ve il meclislerimiz daha çok ilçede ve ilde bulunan ortak meseleler üzerinde çalışmalar yürütmektedir. Yapılan toplantılarda eğitim faaliyetleri üzerinde fikir alışverişlerinin yapılmasının yanında kültürel etkileşimin ve kardeşlik bağlarının gelişiyor olması gözlenmektedir. Ülkemiz geleceği açısından büyük öneme sahip olan Türkiye Öğrenci Meclisi maalesef yetkili mercilerce hak ettiği değeri görmediği üzülerek gözlemlenmektedir. TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa imzalanan protokolle demokrasi eğitimi ve okul meclisleri yönergesi kapsamında faaliyetlerini yürüten öğrenci meclisi, yönergede TBMM'de toplanacağı açıkça ifade edildiği halde 2 yıldır TBMM dışında toplanmaktadır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik İl Öğrenci Meclisi Başkanı Tavan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2015 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik İl Öğrenci Meclisi Başkanı Tavan: haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı