BİLECİK HABERLERİ

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Proje Başarıları Devam Ediyor

IHA
13.08.2015 - 16:23Son Güncelleme :

PROJE

IHA

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015 yılı Erasmus Programı, mesleki eğitim öğrenici ve personel hareketliliği projeleri başvuru sonuçları göre 2 proje kabul ettirerek büyük bir başarıya imza attı.
2015 yılı Erasmus, Ana Eylem 1. Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanarak, Bilecik Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 124 bin 920 Avro değerinde “Sessiz Salgın İnmede Acil Sağlık Hizmetleri ve Bakım Girişimlerinin AB Boyutu” isimli projesi ile Bilecik Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 57 bin 732 Avro değerindeki “İşgücü Piyasalarının İstediği Nitelikli Mesleki Eğitim Öğrenci Uygulamaları” isimli projesi hibe almaya hak kazandı. Kazanılan hibeler ile öğrencilerin meslek stajlarını yurt dışında eğitim kurumlarında ve işletmelerde yapma şansı bulacaklardır.
“PROJE HAZIRLAMAK İSTEYEN HERKESE KAPILARIMIZ AÇIK”
Ar-Ge Birimi Bilecik Sorumlusu Proje uzmanı Mustafa Kan, proje hazırlamak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu ve yeni dönemde proje başvurusu yapmak isteyen okullarımızın her zaman Ar-Ge Biriminden destek alabileceklerini söyledi. En çok proje geçiren ilin 20 proje ile olduğunu bu başvuru sürecinde Türk Ulusal Ajansına sunulan bin 944 proje teklifinden bin 844 tanesi uygunluk kontrolü kriterlerinde karşılandığını anlatan Kan, “İçerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. Bunun sonucunda 209 proje teklifi mevcut bütçe imkanları çerçevesinde desteklenmeye değer bulunurken, 105 proje teklifi de yedek olarak tespit edilmiştir” dedi.
İl Müdürümüz İsmail Altınkaynak ise, başarılı olan okulları kutlayarak, eğitimin kalitesinin arttırılmasına yönelik her faaliyetin yanında ve destekçisi olduklarını ve yeni dönemde de Ar-Ge birimlerinin yardımcı olmak için hazır olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Proje Başarıları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Proje Başarıları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

21 Haziran 2018, Perşembe
 • İmsak
  03:27
 • Guneş
  05:24
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  17:05
 • Akşam
  20:40
 • Yatsı
  22:28
Sayfa Başı