BİLECİK HABERLERİ

Bilecik Belediyesi Geleneği Bozmadı

IHA
26.10.2015 - 13:38Son Güncelleme :

DUA

IHA

Bilecik Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale gelen aşure dağıtımı 3 ayrı noktada gerçekleşti.
İlk olarak Teyfikbey Caddesi üzerinde bulunan Bilecik Belediyesi Sosyal Tesis ve Aile Çay Bahçesi önünde okunan dua sonrası dağıtılan aşure, sırasıyla; Kapalı Pazar ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrenci otağında vatandaşlara ve öğrencilere ikram edildi. Aile çay bahçesi önündeki okunan dualar sonrası dağıtılan aşure sonrası açıklama yapan Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can, mübarek bir ay içerisinde olduklarını ve 3 ayrı noktada 5 bin kişilik aşure dağıtacaklarını belirtti. Can, “İnşallah dağıtılan aşure, Aşure Ayı’nda şifa olur diyerek, birlik beraberliğimize de bir şifa olmasını temenni ediyorum. Bu geleneğimiz 10 yıldır devam ediyor. Sayın başkanım bugün Ankara’da bir toplantıdalar ve onun da çok selamını ileteyim” dedi.
Konuşmasının ardından Başkan Yardımcısı Can, kendi elleri ile vatandaşlara aşure ikram ettikten sonra, diğer aşure dağıtım noktalarına hareket etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik Belediyesi Geleneği Bozmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik Belediyesi Geleneği Bozmadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı