BİLECİK HABERLERİ

Bilecik Belediyesi Bu Sene De Çocukları Unutmadı

IHA
05.10.2015 - 13:55Son Güncelleme :

EĞİTİM SETİ

IHA

Bilecik Belediyesi tarafından, eğitime destek kapsamında 700. Yıl İlköğretim Okulu ve TOKİ İlkokulunda birinci sınıfında eğitim öğretim gören yaklaşık 150 öğrenciye ücretsiz olarak eğitim seti dağıtıldı.
Eğitim setleri dağıtımına katılan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 700. Yıl İlköğretim Okulunda yaptığı açıklamada, yeni öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temennisinde bulundu. Her yıl eğitime destek konusunda çaba gösterdiklerini anlatan Yağcı "Bugün bir geleneği devam ettirmek için bir araya geldik. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak Belediye Başkanı olduğumuz yıldan itibaren hep bir eğitim öğretim projesini yapmak nasip oldu. Bazı projelerimiz artık geleneksel hale geldi. Onlardan birisi de okula yeni başlayan yavrularımıza dağıtmış olduğumuz eğitim öğretim setleri. Gerçekten devletimiz hükümetimiz öğrencilerimize bizim dönemimizde olduğu gibi şu kitabı şuradan bulayım bu kitabı buradan bulayım derdinden kurtardı ve okula başladıklarında tüm öğrencilerimizin masalarında kitaplarını hazır hale getirdik. Bizde o tarihten önce de başlayarak okul dönemleri başlayınca yeni başlayan çocuklarımıza hangi okuma setini alalım? Nasıl olur? düşüncesinden kurtararak Milli Eğitimle iş birliği içerisinde Milli Eğitimin oluşturduğu bir komisyonun belirlediği eğitim öğretim setini o dönem içerisinde okula yeni başlayan yavrularımıza masalarına getiriyoruz ve onların eğitim öğretim noktasında bu başlangıç yıllarında özellikle okuma yazmayı daha çabuk öğrenmeye katkı sağlama çabası içerisindeyiz” dedi.
“ÇOCUKLARIMIZ DÜNYADA Kİ EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ”
Bilecik Belediyesinin hazırladığı Bilecik Çocuk Dergisi hakkında da bilgi veren Yağcı, “Orada hem Bileciğimizin tanınması hem de çocuklarımızın kitap okumaya dergi okumaya gazete okumaya alıştırma noktasında bir çalışmamız var. Yaz tatilinde ilkini dağıtmıştık çocuklarımıza. İkincisini de okullar açılırken bu anlamda dağıtıyoruz. İnşallah devamını da getireceğiz. Çocuklarımız dünyadaki en değerli varlığımız, en kıymetli hazinemiz. Onların en iyi şekilde yetişme noktasında hepimiz gayret sarf ediyoruz. Başta Milli Eğitim Müdürlüğümüz personelle öğretmenlerimizle yöneticilerimizle canı gönülden teşekkür ediyoruz. Biz de Belediye Başkanlığı olarak okullarımızın daha iyi şartlarda olması çocuklarımızın daha iyi şartlarda yetişme noktasında çabalarımız katkılarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.
ÖĞRENCİLERE SENTETİK SAHA MÜJDESİ
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, her sene bir eğitim öğretim projesi yaptıklarını söyledi. Geçen yıl öğretmen odalarının tadilatını yaptıklarını hatırlatan Yağcı, sözlerine şöyle son verdi:
“Bu seneden itibaren de artık sahası uygun olan okullarımız için sentetik sahalar yaparak çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda hem spora kazandırmayı düşünüyoruz. Hem oralarda enerjilerini en iyi şekilde sarf etmelerini istiyoruz. İlk olarak Anadolu Lisesi ve İmam Hatip bahçelerine yaparak genç kardeşlerimize ek bir spor sağlamayı düşünüyoruz. Milli Eğitimle istişare içinde olarak daha iyiye gitmek için çaba harcıyoruz. Biz çocuklarımız rencide olmadan ihtiyacı olan çocuklarımıza yaklaşık 11 yıldır öğretmenlerimiz aracılığıyla tespit edilerek onlara kırtasiye çekleri verilerek gidip İlimizde ki gösterilen kırtasiyeye satış yerlerinden bunları temin etme imkanları oluyor. Bunu yıllardır yapıyoruz ve çok fazla da gündeme gelmesini istemiyoruz.”
“BİLECİK DE DE GÜZEL BİR ÇALIŞMA GELENEKSEL HALE GELMİŞ”
Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ise, bugün okullarda birinci sınıf öğrencilerine geleneksel hale gelen yardımcı ders kitabı dağıtım töreninde bir araya geldiklerini belirtti. Altınkaynak, “Aynı zamanda yine kendi öğrencilerimize hizmeti olan Bilecik çocuk dergisi dağıtımını da gerçekleştirdik. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Devlet ders kitaplarını ücretsiz dağıtıyor ama Bilecik de de güzel bir çalışma geleneksel hale gelmiş. Belediye Başkanımız seçildiği günden bu yana bütün 1’inci sınıf öğrencilerimize yardımcı kaynak kitap dağıtıyor ve buda bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Ben şahsım ve temsil ettiğim öğretmen arkadaşlarım ve bütün öğrencilerin adına teşekkür ediyorum. Bize olan bu desteklerin artarak devam etmesini diliyorum” dedi.
Ayrıca, Bilecik Belediyesi tarafından Bilecik merkezde yaklaşık bine yakın öğrenciye eğitim seti dağıtılacağı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik Belediyesi Bu Sene De Çocukları Unutmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik Belediyesi Bu Sene De Çocukları Unutmadı haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:00
  • Guneş
   07:44
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı