BİLECİK HABERLERİ

Bilecik Belediye Başkanlığından Açıklama

IHA
05.08.2015 - 12:36Son Güncelleme :

BELEDİYE AÇIKLAMA

IHA

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından kentte bazı kullanılmayan arazi ve otlak alanlarda görülen yılan ve farelere ilişkin olarak gündemde yer alan haberlere ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:
’’Vatandaşlarımız tarafından şehrimizin bazı bölgelerindeki kullanılmayan arazi ve otlak alanlarda yılan ve fare görüldüğü şeklinde şikayetler alınmaktadır. Bu yıl tüm ülke genelinde olduğu gibi il genelinde de meydana gelen yoğun yağışlar nedeniyle oluşan otlak alanlardaki yılan ve fare görülmesi olayı vatandaşlarımızı rahatsız ettiği ve çocuklarımızın oyun alanlarını da daralttığı tespit edilmiştir. Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın bu yöndeki şikayet talepleri en kısa zamanda değerlendirilerek, söz konusu alanlarda incelemeler ivedilik ile yapılmaktadır. Yapılan denetim ve çalışmalarda belirtilen alanların özel mülklere ait olduğu ve bu alanlardaki bütün tasarrufun mülk sahiplerine ait olduğu belirtilmiştir. Bu konuda bu tür rahatsızlıkların yaşanmaması için mülk sahiplerinin bu alanlardaki ot ve diğer temizlikleri yapmaları gerekmektedir. Mülk sahipleri tarafından temizliklerin yapılmaması halinde gerekli temizlik ve çalışmalar, Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılacak ve oluşan bedel, mülk sahibinden tahsil edilecektir. Mülk sahiplerinin, vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı rahatsız eden bu husus hakkında gerekli hassasiyeti göstermeleri büyük önem taşımaktadır.’’

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik Belediye Başkanlığından Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik Belediye Başkanlığından Açıklama haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:35
 • Guneş
  06:07
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:49
 • Akşam
  19:51
 • Yatsı
  21:17
Sayfa Başı