BİLECİK HABERLERİ

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın Kızılay Haftası Mesajı

IHA
28.10.2015 - 12:11Son Güncelleme :

SELİM YAĞCI

IHA

Belediye Başkanı Selim Yağcı, 29 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Kızılay Haftası” dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Kızılay, Türk insanının en büyük özelliklerinden birisi olan yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının ortak bir potada buluştuğu kurumlardan birisidir’’ diye belirtti.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, Kızılay’ın toplum hayatında birçok yöne baktığı etkilere değindiği mesajında şunları kaydetti:
“Üzerinde yaşadığımız dünya istemesek de bazen çeşitli doğal afetlere ve felaketlere sahne olabiliyor. Böyle durumlarda şüphesiz insanımız, her zaman birlik ve beraberlik düşüncesi ile yardım elini uzatmayı bilmiştir. Cumhuriyet tarihinde geniş kapsamlı olarak bu ve buna benzer durumlarda seferber olan bir kurum vardır ki o da Kızılay’dır. Amacı insanlara yardım etmek olan Kızılay, din, dil, ırk ayrımı yapmadan, bizler adına felakete uğrayan bölgeye yardım elinin uzatılması görevini üstlenir. Bilecik’imizde de Kızılay’ın çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını hep birlikte takip ediyor Bilecik Belediyesi olarak elimizden gelen desteği de sağlıyoruz. Bilecik Kızılay Şubesi de bu anlamda gerçekten önemli ve güzel çalışmalara imza atıyor. İlimizdeki birçok kurum ile koordineli bir şekilde çalışan Bilecik Kızılay Şubesi kısa zamanda gerekli tedbirleri alıp ulaşılması gereken her yere yardımlarını ulaştırabiliyor. İlimizde bu faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Felaketlerden, savaşlardan, düşmanlıklardan uzak, kardeşlik, barış ve huzur dolu, yaşama sevinci dolu bir dünyada hep birlikte var olabilme ve yaşayabilme temennisiyle Kızılay Haftasını kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın Kızılay Haftası Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın Kızılay Haftası Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı