Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bıldırcın yumurtası ile saçınız uzasın

<b>Sayın Dumankaya, benim problemim saçlarımın uzamaması ile ilgili. Cevabınızı merakla bekliyorum.

Nalan Sevgili Nalancığım, saçlarının uzaması için önce dengeli beslenmen gerek. Bir avokado yarısını, iki adet bıldırcın yumurtasını, iki çorba kaşığı susam yağını karıştır ve boya sürer gibi saçına sür. En az iki saat strech filme sarılı halde beklet. Dikkat avokado yumuşak olsun.

ÜZÜM İLE SİYAH NOKTAYA SON

Merhaba Suna Hanım, benim poblemim cildimdeki sivilce izlerinin geçmemesi ve gözeneklerimin delik şeklinde olması... Siyah noktalarım da var. Üstelik de güneşe çıktığımda bunlar çok belirginleşiyor. Bana bir formül söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Çiğdem Akgün

Bir tutam üzümü, bir çay kaşığı kabartma tozunu üzümün suyu çıkana kadar karıştırın. Cildinize sürün ve 20 dakika bekletin.


KURU SAÇA CEVİZ YAĞI

Merhaba, benim saçlarım çok kuru ve uçları da kırık! Kestirmek de istemiyorum, ne yapmam gerek?
Nazlı.

Bir kahve fincanı kaynar suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağını, aynı ölçüde cevizyağını, keten tohumu yağını, yarım limon suyu ile karıştırın. Ilık ılık saçlara sürün. Strech filme sarın ve bir saat bekletin. Bunu haftada bir gün yapın, saçınızı kestirmenize gerek kalmaz.
X