« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bildiğin gibi devam Çakır

Milli takım kariyerindeki ilk kırmızı kartını Cüneyt Çakır’dan gören Gerrard, “Bu benim için büyük hayal kırıklığı oldu” dedi.

Faruk ZABCI/İNGİLTERE
SON GÜNCELLEME

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde H Grubu’nda İngiltere ile Ukrayna’nın 1-1 berabere kalmasından sonra Ada basının FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’ı eleştiri yağmuruna tuttu.  İngilizler, Çakır’ın Steven Gerrard’a gösterdiği kırmızı kartı ve diğer futbolcular için kullandığı 7 sarı kartı ön plana çıkarttı.  İngilizler “hızlı kart gösteren hakem” olarak lanse ettiği Çakır’a, İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Roy Hodgson’ın maç sonunda ateş püskürdüğüne dikkat çekti.  “Gerrard’ın kırmızı kartına çok bozuldum. Hakem bizi hayal kırıklığına uğrattı” diyen deneyimli teknik adamın, Çakır’a itiraz ettiği fotoğraflar İngiltere’de yayın yapan gazetelerin manşetlerini süsledi.

Yaptığım faul o kadar sert değildi

89. dakikada ikinci sarı karttan kızaran Steven Gerrard, “Kırmızı kart gerektiren bir şey yapmadım. Bu benim için hayal kırıklığı yaratan bir kırmızı kart oldu. 98 milli maçta aldığım ilk kırmızı kart” dedi.

Bütün bu gelişmelere rağmen maçın Lüksemburglu gözlemcisi Jan Lemmer, Cüneyt Çakır’ın yönetiminden oldukça memnun. 90 dakikanın bitiminden sonra Lemmer, Çakır’ı iyi yönetiminden ötürü tebrik etti. Lüksemburglu gözlemcinin ayrıca Çakır’a tam not verdiği öğrenildi.

İtirazlar bitmedi

Gerrard’ın kırmızı kartı İngiliz oyuncuları da sinirlendirdi. Lampard ve arkadaşlarının itirazı sonucu değiştirmedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz