« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bild'den çirkin iddia

Almanya'nın en çok satan gazetelerinden Bild, Almanya ile Türkiye arasında oynanacak olan maç öncesi Türklerin Mesut Özil üzerinden çirkin bir oyun oynadığını iddia etti.

Nurdan AYDINALIN / KÖLN - DHA
SON GÜNCELLEME

"Türkler, Özil'in hayatının en önemli maçından kaçtığını iddia ediyor" diyen gazete, Türklerin bunu Türk asıllı genç futbolcunun Alman Milli takımını seçmesini hala kabullenememesinden kaynaklandığını öne sürdü. Gazetedeki haberde "Almanya'da oynanan Milli maçta 22 yaşındaki futbolcu Türk taraftarlarının yoğun ıslıklarına maruz kalmıştı ve bu kadarı normal ancak bazı Türk basını şimdi bunu daha da ileriye götürdü ve Mesut ile çirkin bir oyun peşinde" dendi.

Bazı Türk gazetelerinde Mesut Özil'in maçtan Türk taraftarlarının tepkisinden kurtulmak için kaçtığı şeklinde çıkan haberleri ele alan Alman gazetesi Türk basınında yayınlanan bu tür haberlerin tamamen asılsız olduğu ve Özil'in haberlerde belirtildiği gibi Alman teknik adam Joachim Löw'den kadroya konulmaması Alman Futbol Federasyonu (DFB) açıklaması ile yalanlandı. DFB'nin konu ile ilgili "Bunlar sadece yalan haberler" açıklamasına dayandıran Bild gazetesi şimdi de Türk basınının Real Madrid'li futbolcu Özil'e sakatlığı üzerinden saldırdığını yazdı.

Türk basınında yer alan haberlere göre "Joachim Löw'ün Mesut'a oynaman gerek demesinin ardından genç futbolcu sakatlık gerekçesi ile maçtan kaçmaya çalışıyor" şeklindeki haberlere Alman gazetesi Bild'den büyük tepki geldi. Konu ile ilgili Joachim Löw ve Mesut Özil'e mikrofon uzatıklarını belirten gazete her iki taraftan da bu tür haberlerin yalanlandığını ve Löw'ün "Mesut bana iki hafta önce illa oynamak istediğini, ancak o zaman da rahatsızlığı vardı" dediği öğrenildi.

Mesut ise şikayetini şu sözler ile dile getirdi: "Formdayım ama ağrılarım var, yinede umarım ki oynayabilirim."


Bunları da Beğenebilirsiniz