Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilbao, Bayern Münih'i dava edebilir

Athletic Bilbao, rekor bedelle Bayern Münih’e transfer olan Javi Martinez’in kendilerinden izin almadan Bavyera kulübü için sağlık kontrolünden geçtiğini ve bu yüzden Alman kulübüne karşı yasal süreci başlatmayı düşündüklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eurosport.com'un haberinegöre; Athletic Başkanı Josu Urrutia, geçen Çarşamba günü sağlık kontrolü için Münih’e giden Javi Martinez’in kulüpten izin almadığını ve bu olayın kendi bilgilerinin dahilinde olmadan gerçekleştiğini söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Urrutia, “Oyuncunun bizle geçerli bir kontratı vardı ve FIFA kurallarına göre, oyuncunun kontratının korunması gerekiyor. Ben bir kulüp üyesi olarak, bu durumdan ötürü acı çekiyorum. Martinez transferinde bizden izin alınmadı” ifadelerini kullandı.

Bayern cephesi ise transfer usulsüzlüğüne iddiasına karşı temkinli yaklaştı. CEO Karl-Heinz Rummenigge’nin yaptığı açıklamada, “Bayern, transfer koşullarının gerekliliğini yerine getirmiştir. Oyuncuyu önceki kontratında yer alarak serbest kalma bedelini ödeyerek kadroumuza kattık ve herhangi bir yanlış yaptığımızı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

40 milyon avro karşılığında Athletic’ten Bayern’e transfer olan Javi Martinez, Bundesliga tarihinin en pahalı oyuncusu ünvanını ele geçirmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz