Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Bikinili kadın Taksim'i karıştırdı

  21 Haziran 2013 - 18:06Son Güncelleme : 21 Haziran 2013 - 08:01

  Taksim'de dün bikinisiyle dans eden kadın hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Bazı eylemciler ve bir kadının tepki gösterdiği Mine Dost adlı kadın Taksim Meydanı'ndan ayrıldı. Bir süre sonra tekrar geri dönerek soyunan Dost, bu kez polis tarafından gözaltına alındı.

  TAKSİM’de devam eden duran adam eylemlerinde dün ilginç görüntüler ortaya çıktı.

  TAKSİM'DE BİKİNİLİ EYLEMCİ / FOTO GALERİ

  Adının Mine Dost olduğunu söyleyen bikinili bir kadın bir yandan müzik dinleyerek diğer yandan Taksim Meydanı’nda dans etmeye başladı.

  Annesi ve Babasının Türk, kendisinin ise Almanya doğumlu olduğunu söyleyen Mine Dost “Ben doktorum. Avrupa’dan Türkiye’ye özgürlük getirdim. Dansımla insanları düşündürmek istedim. Özgürlüğün Türkiye’ye gelmesi lazım. Ben bu nedenle bu eylemi yaptım” dedi.

  TAKSİM'İ KARIŞTIRAN EYLEM  Bikiniyle dans etmeye devam eden Mine Dost’a, bazı eylemciler ve bir kadın tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar üstünün örtülmesini isterken “Ben de Atatürk’çüyüm” diye bağıran türbanlı bir kadın Mine Dost’a bağırmaya başladı.

  Mine Dost’u izleyenlere de tepki gösteren kadına bazı eylemciler de karışmamasını isteyerek kızdı. Giderek artan tartışmaların ardından ortalık bir anda karıştı.

  Mine Dost’a tepki gösteren kadın ile bazı eylemciler arasında arbede çıktı. Kendisini şov yapmakla suçlayan vatandaşlara hakaret eden kadın, polisler tarafından kalabalığın arasından çıkarıldı. Mine Dost ise olayların büyümemesi için elbisesini giyerek “Yine geleceğim” diyerek gözden kayboldu.

  İKİNCİ KEZ SOYUNDU

  Mine Dost saat 19.00 sıralarında tekrar Meydan'a gelerek yeniden soyundu. Bunun üzerine polis ekipleri Dost'a önce kimlik kontrolü yaptı. Polis otosuna bindirilen Dost burada polis tarafından kısa süre sorgulandı. Ardından da ifadesi alınmak üzere Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

  CUMHURİYET ANITI'NDAKİ HEYKELE ZİNCİRLEDİ

  Saat 19.00 sıralarında Taksim Meydanı'na gelen ve adının Serkan olduğu öğrenilen eylemci Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için kendisini Cumhuriyet Anıtı'ndaki bir heykele zincirledi. " Eylemci Gezi Parkı burada. Hepimiz ne işin çıktığını biliyoruz. Söksünler bakalım bunu. Türk bayrağı burada" diye konuştu. Bazı vatandaşlar eylemciyi alkışlarken bazı vatandaşlar da "Atla atla" diye tempo tuttu. Bir süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri eylemciyi, bağlı olduğu zinciri keserek gözaltına aldı.

  Bikinili kadın Taksimi karıştırdı
  Fotoğraf: Seyit Erçiçek

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 492 Yorum }
  • ene s efa 21.6.2013 14:42:51
   Duran adamdan sonra SOYUNAN KADIn eylemleri istiyoruz :)
  • Johnnie Talker 21.6.2013 13:58:14
   arkadaşlar taksim parkıyla isvec stokholmdaki parkı da karıştırmayalım abartmaya gerek yok :)))))))))))))))
  • sevgi- saygı 21.6.2013 10:41:03
   Kişisel hak ve özgürlükler kısıtlanıyor ya da o yolda ilerleniyor. Özgürlük isteyen bir zihniyete mi kötü diyorsunuz ya da yapılan protestoyu mu beğenmiyorsunuz buna karar verin. Beğenmeyenler mesela bağımsızlığımız için birşeyler söylesin yapsın. Ya da elimizden herşey gidene kadar sussun
  • emin burak 21.6.2013 10:39:18
   kadın ne istedigini özgürce ifade etme yolunu seçmiş.
  • Ali Haydar Bektaşi 21.6.2013 10:37:31
   BU BAYAN ÖZGÜR DEĞİL ÇÜNKİ, TAM ÖZGÜR OLSA DİĞER ELİNDE İÇKİ OLURDU.
  • Keskin Kalem Temurbey 21.6.2013 10:36:04
   KENDİNİ ''FEMEN'' İSTANBUL'UN ORTASINI UKRAYNA ZANNEDEN ZAVALLI BU KIZA ACIMAK LAZIM ASLINDA BİLİNÇLİ DAVRANDIĞINI SANIYOR AMA NE YAPTIĞININ FARKINDA DEĞİL. BU SAFSATA EYLEMLER DOĞRU EYLEMLERİ DE HAKSIZA ÇIKARDI.PERDE ARKASINDA BİR TAKIM OYUNLARIN SAHNELENDİĞİNDEN ARTIK ŞÜPHEMİZ KALMAMIŞTIR.
  Sayfa Başı
  Haberlerelektrikler ne zaman gelecekAnneAnne 7. bölüm fragmanıAnne son bölümkısmetse olur 2 aralıkgamze göktürkkısmetse olur gamze