Ege Haberleri

EGE

  Bigadiç'te orman yangını

  Hüseyin EMCAN / BİGADİÇ (Balıkesir), (DHA)
  18.08.2012 - 11:16 | Son Güncelleme:

  Balıkesir’in Bigadiç İlçesi'ne bağlı Elyapan ve Dikkonak köyleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangında toplam 40 hektar makilik ve ormanlık alan zarar gördü.

  Bigadiç İlçesi'ne bağlı Elyapan ve Dikkonak köyleri arasındaki ormanlık alanda dün saat 16.15 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa bir sürede büyüdü. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı bölgeye yakın ekiplerinin ilk müdahalesinin yetersiz kalması sonrası diğer illerden yardım istendi. Edremit-Balıkesir, Çanakkale, İzmir’den havalanan 7 uçak, 6 helikopter ile 30 arazöz, 5 dozer, 200 orman işçisi ve köylüler yangına müdahale etti.
  Balıkesir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, “Yangın müdahalelerimiz sonrası yavaşladı, hızı kesildi ancak tam olarak kontrol altına aldığımızı söylemek zor. Şu ana kadar 20 hektar koru ormanı, 20 hektar da makilik dediğimiz bozuk orman alanı yandı. Yangının köy ve yerleşim yerlerine sıçrama tehlikesi yok” dedi.
  Elyapan’daki yangının Balıkesir’de bu sezonun en büyük yangını olduğunu belirten Ateş, çıkış nedeninin henüz belli olmadığını söyledi.  KONTROL ALTINA ALINDI
  Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'ne bağlı Elyapan ve Dikkonak köyleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangın, kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı