ÇANAKKALE HABERLERİ

Biga'da kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları sürüyor

DHA
30.03.2017 - 13:17Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE’nin Biga İlçe Belediyesi tarafından, Hamdibey Mahallesi'nde kanalizasyon ve yağmur suyu sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalara başlandı.

Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Hamdibey Mahallesi İnönü Caddesi ve İstiklal Caddesi’nde, Çömlekçi Sokak ve Gün Sokak ile Tarım Sokak’ta 550 metrelik yola binlik yağmur suyu hattı ve 500’lük kanalizasyon hattı döşenmeye başladı.

Altyapı ve üstyapı çalışmalarını birlikte planladıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı CHP’li İsmail Işık, “Hamdibey Mahallemizde yıllarca yağmur suyu sorunu yaşandı. Evlere su girdi. Vatandaşlarımız mağdur oldu. Göreve gelir gelmez altyapı sorunlarımıza odaklandık. Hamdibey Mahallemizdeki yağmur suyu ve kanalizasyon sorunlarını en aza indirmeyi başardık. Bu çalışmayla birlikte ise Hamdibey Mahallemizde yağmur suyu ve kanalizasyon sorununa kökten çözüm üretmiş olacağız. Bu çalışmanın ardından Hamdibey Mahallemizin yol ve tretuar sorununu da çözüme kavuşturacağız. Aynı bölgelerde defalarca kaldırım söküp kazmak ve yeniden yapmak istemediğimiz için altyapı çalışmalarımızı tamamladıktan sonra üstyapı çalışmalarına geçiyoruz. Hamdibey Mahallemizin yolları kış döneminde ciddi anlamda bozuldu. Görüntünün Biga’mıza yakışmadığının farkındayız. Ancak altyapı sorununu kısa sürede çözüp üstyapı için Biga’mıza ve mahallemize yakışır bir çalışmayı gerçekleştireceğiz. Hemşehrilerimizden sabır ve anlayış bekliyorum. En kısa sürede ekiplerimiz çalışmalarını tamamlayacaklardır” dedi.

Safiye TARI GÜNER / BİGA, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Biga'da kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Biga'da kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı