ÇANAKKALE HABERLERİ

Biga'da arı otu yetiştiriciliği

AA / Serten Akkaya
24.02.2016 - 09:07Son Güncelleme :
AA / Serten Akkaya

ÇANAKKALE (AA) - Biga Kaymakamlığının organizasyonunda, Orman İşletme Müdürlüğü, Biga Arıcılar Birliği, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce arıcılığın geliştirilmesi, bal üretiminin ve kalitesinin arttırılması amacıya arı otu dikimi yapıldı.

Orman İşletme Müdürlüğünün 2015 yılı ağaçlandırma programı kapsamında arazi hazırlığı yapılan Güleçköy ve Kozçeşme köylerinde 50'şer dekarlık alana arı otu ekildi.

Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç, yaptığı açıklamada Orman Genel Müdürlüğünün arıcılığa büyük önem verdiğini belirterek, "Zaman zaman bal ormanı tesisi yapıyoruz. Hazırlığı yapılan sahalarda fidan dikiminden önce, fidan sıraları aralarına arı otu ekilerek arıcılığın ve bal üretiminin gelişimine katkıda bulunuyoruz" dedi.

Programa, Kaymakam Gökhan Görgülüaslan, Biga Bal Üreticileri Birliği Başkanı Ali Kurt, Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Dr. Muhammet Akkaya, muhtarlar ve üreteciler katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Biga'da arı otu yetiştiriciliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 09 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Biga'da arı otu yetiştiriciliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı