ÇANAKKALE HABERLERİ

Biga TSO ile Tekirdağ TSO'dan kardeş oda protokolü

DHA
01.04.2016 - 12:18Son Güncelleme :

Biga TSO ile Tekirdağ TSO'dan kardeş oda protokolü

DHA

ÇANAKKALE'nin Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), kardeş Oda ve işbirliği protokolü imzalandı.
Biga TSO ile Tekirdağ TSO arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler, projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde de birlikte hareket etmek, eğitim, iş geliştirme ve akreditasyon konularında işbirliğini güçlendirmek amacıyla kardeş oda ve işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreni, Tekirdağ TSO hizmet binasında yapıldı. Biga TSO'yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Eşref Temiz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Akyıl, Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Şanlı, Meclis Üyeleri Zekai Baş, Ümit Alşan ve Hakan Akın, 1. Meslek Komitesi Başkanı Ramazan Altın, Meclis Üyesi ve 8. Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Erdoğan ile Genel Sekreter Mustafa Mutlu törene katıldı. Tekirdağ TSO adına ise törenine TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Meclis Başkanı Mustafa Özden, çok sayıda yönetim kurulu ve meclis üyesi ile Genel Sekreter İrfan Ekici törene katıldı.
Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Güney Marmara'nın parlayan yıldızı Biga ve ilçenin gelişimindeki öncü kuruluş olan Biga TSO ile böyle bir törenin gerçekleşmesinden dolayı memnun olduğunu belirterek, zaten kardeş olan odaların imzayla bu kardeşliği perçinlediğini söyledi. Kardeş odaların ileride daha güzel işlere imza atacağını belirten Günay, birlikte çalışmanın hem bölge hem de ülke adına çok yararlı olacağını belirtti. Başkan Günay ayrıca, uluslararası bağlantılarda her iki oda ile ortak hareket edileceğini, iç ve dış piyasa analizlerinin paylaşılmasında ortak faaliyetler ve çalışmalar yürütüleceğini, yeni projelerde bilgi alışverişlerinde bulunulacağını da sözlerine ekledi.
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ise, "Bizler de sizin tecrübeleriniz üzerine bir şeyler daha ilave edebilirsek daha güzel kardeşlikler daha iyi çalışmalar gerçekleştirip, Biga ve Tekirdağ halkının ve üyelerimizin hizmetine sunabilirsek mutlu oluruz. İki oda arasında sağlanacak işbirliğinin yanı sıra ortak faaliyetlerde bulunmak ve projeler geliştirmek amacıyla kardeş oda protokolü imzalıyoruz. Sayın başkan ve yönetimi gerçekten bizi çok sıcak ve samimi bir şekilde karşıladılar. Öncelikle kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra kardeş Odamız olan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile karşılıklı ziyaretlerimiz ve bilgi alışverişimiz sıkça olacaktır. Tekirdağ, ülkemiz ekonomisi için önemli limanları ve büyük işletmeleri bölgesinde bulunduran bir ilimiz. Dolayısı ile böyle bir bölgenin Ticaret Sanayi Odası ile işbirliği halinde olmanın ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
İmza töreni her iki heyetin günün anısına birbirlerine karşılıklı olarak plaket ve hediyeler takdim etmesiyle son buldu.

Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Biga TSO ile Tekirdağ TSO'dan kardeş oda protokolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Biga TSO ile Tekirdağ TSO'dan kardeş oda protokolü haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı