Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bienal klasik müzikle renkleniyor

  Hürriyet Haber
  16.10.2003 - 12:35 | Son Güncelleme: 16.10.2003 - 12:35

  8. Uluslararası İstanbul Bienali sürüyor. Bienal kapsamında düzenlenen yan etinlikler de. Bunlardan biri de 1 Kasım saat 20:00'de M.S.Ü Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan "İngiliz Yorumculardan Türk Bestecileri" adlı konser. British Council işbirliği ile düzenlenen konserin solistleri kemancı Peter Sheppard Skaerved ile piyanist Aaron Shorr.

  8. Uluslararası İstanbul Bienali’nden 9 sanatçının eserlerinin M.S.Ü Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nin tarihi dokusuyla buluştuğu mekanda yer alan konserde Peter Sheppard Skaerved ve Aeron Shorr, İlhan Baran, İlhan Usmanbaş, Sıdıka Özdil, Yalçın Tura gibi ünlü Türk bestecilerinin yanı sıra David Matthews’un da eserlerini yorumlayacaklar.

  Orkestra  Modern'in kuruluş çalışmaları ve workshoplar için British Council'ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen kemancı Peter Sheppard ile piyanist Aaron Shorr, on yılı aşkın süredir ikili olarak çalışıyor. Londra'da Royal Academy of Music'te öğrenci iken Leverhulme Bursu'nu kazanan ünlü ikili, o tarihten bu yana beraber verdikleri konserlerle büyük beğeni topladılar.  Ayrıca, iki sanatçı da Londra'da Royal Academy of Music'te ders veriyor.

  8. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında British Council işbirliğinde gerçekleşecek “İngiliz Yorumculardan Türk Bestecileri” konserinin bilet fiyatları tam 20 milyon TL; öğrenci için ise 15 milyon TL olacak .

  “İngiliz Yorumculardan Türk Bestecileri” konserinin biletleri 17 Ekim Cuma gününden itibaren İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’ndan (İstiklal Caddesi Luvr Apt. No:146) ve Biletix'ten temin edilebilir.

  Biletix (216) 454 15 55
  www.biletix.com

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı