Gündem Haberleri

  Bienal’e az kaldı

  Hürriyet Haber
  20.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  6. Uluslararası İstanbul Bienali Eylül ayında farklı kültürlerden sanatçıları bir kez daha İstanbul'da buluşturacak. Bu yıl Bienal'e Türkiye'den katılacak sanatçılar açıklandı.

  İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği Uluslararası Film, Tiyatro, Müzik ve Caz Festivallerinden sonra sıra Uluslararası İstanbul Bienali'ne geldi. Eylül ayında başlayacak 6. Uluslararası İstanbul Bienali farklı coğrafya ve kültürlerden gelen sanatçılara ve eserlerine ev sahipliği yapacak.

  Küratörlüğünü Paolo Colombo'nun üstlendiği Bienal'e Türkiye'den katılacak sanatçılar da açıklandı. Çağdaş Türk sanatındaki dönüşümleri ve yeni eğilimleri ‘‘Tutku ve Dalga’’ başlığıyla yansıtmayı amaçlayan Bienal'e Türkiye'den on sanatçı katılıyor: Haluk Akakçe, Sami Baydar, Aydan Murtezaoğlu, Füsun Onur, Ebru Özseçen, Neriman Polat, Sefa Sağlam, Güneş Savaş, Murat Şahinler ve Ömer Uluç. Çoğu yeni kuşak sanatçılardan oluşan Türkiyeli katılımcılar arasında Füsun Onur ve Ömer Uluç gibi deneyimli isimler de yer alıyor.

  Aydan Murtezaoğlu, Füsun Onur, Ebru Özseçen ve Ömer Uluç önceki yıllarda gerçekleşen bienallere de katılmıştı. Ebru Özseçen, Sefa Sağlam ve Haluk Akakçe ise Türkiye'de yetişip, çalışmalarını yurtdışında sürdüren sanatçılar.

  Aydan Murtezaoğlu, Füsun Onur, Ebru Özseçen ve Sefa Sağlam yerleştirmeleriyle; Neriman Polat ve Güneş Savaş video çalışmalarıyla; Haluk Akakçe, Sami Baydar ve Murat Şahinler resimleriyle; Ömer Uluç ise duvar resmiyle 6. Uluslararası İstanbul Bienali'ne katılıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı