Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bıçaklayıp parfümünü içmişler

  Arda AKIN/ANKARA
  18 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ekim 2007 - 00:29

  2 YTL’sini alabilmek için tezgahtár kızı kelebek bıçakla öldüren gaspçıların, çantadaki parfümü içerek sarhoş oldukları ortaya çıktı.

  Ankara’da konfeksiyon mağazasında tezgáhtar olarak çalışan Ayşe Akkuzu’yu (25) çantasındaki 2 YTL için öldüren Birol Aydın’ın 36 yılı ağırlaştırılmış olmak üzere toplam 51 yıl hapsi istendi. Birol Aydın’ın ve kendisine gözcülük yapan 2 sanığın, Ayşe Akkuzu’nun çantasından aldıkları parfümü içerek sarhoş oldukları da açıklandı.

  Direnince bıçakladı

  Geçen yıl aralık ayında Yenimahalle’de meydana gelen olayla ilgili hazırlanan iddianamede, "Birol Aydın’ın olay yerinin karanlık olmasından yararlanarak, kelebek tabir edilen bıçakla kıza yaklaştığı ve çantasının askısını kestiği, Ayşe Akkuzu’nun direnmesi üzerine bıçağı genç kıza sapladığı anlaşılmıştır. Zanlının daha sonra çantadaki 2 YTL ile makyaj malzemeleri, parfümler ve cep telefonunu da gasp edip olay yerinden kaçtığı belirlenmiştir" denildi.

  İki suç ortağı var

  Olay anında Aydın’a çevreyi gözetleyerek yardım ettikleri ileri sürülen M.Ç’nin (16), 5 yıldan 8 yıla kadar, T.Ç.’nin (14) ise 2 yıldan 4 yıla kadar hapsi istendi. Zanlıların, Akkuzu’nun çantasındaki parfümleri içerek sarhoş oldukları da polis kayıtlarına geçti.

  Toplam 51 yıl hapis

  Ayşe Akkuzu’nun katil zanlısı Birol Aydın’ın "kasten adam öldürmek" suçundan 36 yıl ağırlaştırılmış hapis cezasıyla, "gasp" suçundan ise 15 yıl hapis cezasıyla yargılanması talep edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı