GeriSpor Bıçakcı vicdan azabı çeksin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bıçakcı vicdan azabı çeksin

FIFA Disiplin Komisyonu’na ifade veren Serkan Balcı, "Olaylarla alakam yok. Ceza alırsam, bu Levent Bıçakcı’nın yüzünden olur" dedi.

FIFA Disiplin Komisyonu’nun olaylı Türkiye-İsviçre maçı ile ilgili karar toplantıları dün başladı. İsviçre’nin Zürih kentindeki ilk toplantıda komisyon, Alpay Özalan, Emre Belözoğlu, Serkan Balcı, İsviçre Milli Takımı’ndan fizyoterapist Stephan Meyer ve futbolcu Benjamin Huggel’i dinledi. Komisyon, maçla ilgili kararını bugün açıklayacak. Karar sonrası tarafların temyize gitme hakları bulunuyor.

Hiçbir alakam yok

Serkan Balcı,
komisyona ifade vermeden önce yaptığı açıklamada, federasyonun eski başkanı Levent Bıçakcı’yı ağır bir dille suçladı. Fenerbahçeli futbolcu, "Olaylarla hiçbir alakam yok. Sadece ağzımdan çıkan (ben de vurdum) cümlesi yüzünden buradayım. Levent Bıcakcı ve avukatlarının baskılarıyla Hamit Altıntop, bu sözden dolayı benim adımı verdi. Hamit’e kırgın değilim ama Levent Bıçakcı ve avukatlarına çok kırgınım. Eğer ceza alırsam, onlar vicdan azabı çeksinler. Çünkü bu sonuç onların yüzünden olur" dedi. Serkan, Avrupa’da Türklere farklı bir gözle bakıldığını da ifade ederek, "Türklere barbar gözüyle bakıyorlar. Eğer, bir Totti ya da Zidane olsaydı, ikide bir buraya çağıramazlardı" diyerek sözlerini tamamladı.

Çocukça sözler

Levent Bıçakcı
ise Serkan Balcı’nın açıklamaları için, "Bunlar çocukca sözler. Ben Hamit’le bu konuda hiç konuşmadım. Sadece doğruları söyle, dedim. Onun dışında arkadaşlarım Hamit’e bununla ilgili bir şey söylemiş olabilir" yorumunu yaptı. Bıçakcı, olaya karışan futbolcularımıza 4-5 maç arası ceza verilmesini beklediğini de söyledi.

Bu arada komisyon üyelerinin, ifade alma işlemi sırasında Serkan’a, "Hamit’i nasıl bilirsin? Dürüst bir insan mıdır?" diye sorduğu belirtildi.

Zidane olsaydı çağırmazlardı

FIFA
Disiplin Kurulu’na son ifadesini vermeden önce açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, haksızlığa uğradıkları yönünde bir düşünceye sahip olduklarını belirtti İkinci defa ifade vermek üzere çağırılmasına tepki gösteren Emre, "FIFA, Zidane, Totti veya Beckham’ı yeni bir ifade vermeleri için buraya çağıramazdı. Biz söyleyeceklerimizi kendilerine iletmemize rağmen yine buradayız. Yeniden buraya gelmekten dolayı üzüntülüyüm" dedi. Alpay Özalan ise yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle