« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bıçakçı: Arkadaşlarımızın diğer listelerde yer alması etik değil

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı, “Arkadaşlarımızın diğer listelerde yer alması etik değil” dedi.

(a.a.)
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'na 2 gün kala Ankara'ya gelen Federasyon Başkanı Levent Bıçakçı, “Arkadaşlarımızın diğer listelerde yer alması etik değil” dedi.

Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Davut Dişli, Mahmut Özgener gibi isimlerin, Ayhan Bermek'in listesinde yer almasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Kendi ilkelerimle bu görevi iyi yaptığıma inanıyorum. Diğer listelerde yer alan arkadaşlar beni bağlamaz. Benim için böyle bir davranış etik değildir. Bu arkadaşlarımızı herkes iyi tanıyor” dedi.

Olağanüstü genel kurulun ertelenip, ertelenmeyeceğine ilişkin bir soruya Bıçakçı, “Erteleme hukuken mümkün değil. Genel kurul kararı almışız. Delegelere tebliğ etmişiz. Yönetim olarak, Genel Kurulun üzerinde değiliz. Genel kurul delegeleri seçimi erteletebilir, ancak bu bir işe yaramaz. Erteletme çabaları bana da yakışmaz” yanıtını verdi.

AKLANMAK İSTİYORUM

Levent Bıçakçı, genel kurulda, yönetiminin aklanmasının söz konusu olup olmadığı hakkındaki bir başka soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Aklanmak istiyorum. Denetleme kuruluna raporu hazırlattım ve tüm delegelere gönderdim. Genel kurulda olmasa bile delegelerin beyninde aklanmak istiyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler