Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bıçakçı: Aral da istifasını geri çekmiş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Çırağan Sarayı'nda bir toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bıçakcı, Tahkim Kurulu'ndan henüz kendisine istifaların gelmediğini belirterek, “5 üye değil, 4 üyenin istifa ettiğini başkandan öğrendim. Yedek üyelerden Fahrettin Aral da istifasını geri çekmiş” dedi.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, 27 Ekim Perşembe günü Beylerbeyi'ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde toplanacağını ifade eden Levent Bıçakcı, “Toplantıda, Tahkim Kurulu'nun 5 asil ve 1 yedek üyesini belirleyeceğiz. Ona göre çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek, 5 üyeyle Türkiye'nin İsviçre ile yapacağı maçların sonuna kadar göreve devam edeceklerini açıkladı” şeklindeki sözleri üzerine Bıçakcı, “Böyle bir süre yok. Olması gereken zaman, Haziran'daki mali kurulumuz” dedi.

Levent Bıçakcı, Tahkim Kurulu'nun hiç kimsenin alanı olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Tahkim Kurulu, Futbol Federasyonu ile birlikte genel kurul tarafından seçilmiş bağımsız bir kurul. Biz de hiçbir zaman, Tahkim Kurulu'na en ufak bir müdahalede bulunulmasını istemedik, arzu etmeyiz zaten. Ben her kurulumdan memnunum.”

“Dört üyenin istifasının ardından, kalan üyelerin sağlıklı çalışacağına inanıyor musunuz?” şeklindeki bir soruya Bıçakcı, ”Göreceğiz. Hep beraber görürüz” diye cevap verdi.

(a.a.)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler